Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Fondo "Švieskime vaikus" akcija Šiauliuose

2015-05-11

Labdaros ir paramos fondas "Švieskime vaikus", kurios steigėjai - kultūros mecenatas Ramūnas Karbauskis ir dainų autorius bei atlikėjas Andrius Mamontovas šių metų balandžio 21 d. pradėjo "Vaikų bibliotekėlės" dovanojimo akciją visoms Lietuvos mokykloms, vaikų darželiams, bibliotekoms, vaikų ligoninėms ir vaikų globos namams. Akcijos organizatoriai jau aplankė Elektrėnų, Rietavo, Plungės, Kėdainių, Raseinių, Pakruojo, Rokiškio ir Zarasų bibliotekas, dovanodami vaikiškų knygelių komplektus. Tai fondo vykdomo nacionalinio vaikų literatūros konkurso laureatų bei vaikiškos lietuvių literatūros klasikų knygos.

Gegužės 11 d. knygų dovanojimo akcija įvyko Šiaulių P. Višinskio bibliotekoje. Į susitikimą su akcijos organizatoriais susirinko ne tik bibliotekininkai, bet ir šią akciją palaikantys Šiaulių miesto meras Artūras Visockas ir mero pavaduotojas Stasys Tumėnas, Šiaulių rajono meras Antanas Bezaras.

Pasak kultūros mecenato Ramūno Karbauskio: "tokia akcija tęsis artimiausių 15-20 metų, kol išleisime suplanuotą skaičių vaikiškų lietuvių literatūros knygelių, kad jos pasiektų kiekvieną Lietuvos vaiką." Renginio metu R. Karbauskis pateikė daug informacijos apie savo vykdomą švietėjišką veiklą. Buvo akcentuojama, kad knygų skaitymas turi prasidėti nuo darželio, kad vaikai būtų skatinami domėtis etnokultūra, sveika gyvensena, puoselėti blaivybę.

LR Seimo narė Rima Baškienė pasidžiaugė, kad šia akcija vaikai skatinami skaityti, nes knygos žadina žingeidumą, lavina vaizduotę. "Svarbu, kad keistųsi požiūris į kultūrą, bibliotekų svarbą, kad ne tik valstybės, bet ir savivaldybės vadovai deramą pagalbą ir pagarbą skirtų kiekvienam kultūrą puoselėjančiam žmogui", - kalbėjo Seimo narė.

Akcijos metu Šiaulių miesto ir rajono bibliotekoms buvo įteikta per 150 komplektų vaikiškų knygelių.

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11