Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Seimo Šiaulių krašto bičiulių parlamentinės grupės nariai domėjosi Šiaulių regiono ligoninių veikla

2015-05-13

Seimo Šiaulių krašto bičiulių parlamentinės grupės nariai diskusijai dėl Šiaulių apskrities rajonuose teikiamų antrinio lygio asmens sveikatos priežiūros paslaugų (ligoninių veiklos) į Lietuvos Respublikos Seimą pasikvietė Sveikatos apsaugos ministerijos, Valstybinės ligonių kasos, Šiaulių krašto savivaldybių ir ligoninių vadovus.

Buvo išsakyta daug pastabų dėl numatyto gimdymo paslaugos panaikinimo VšĮ Radviliškio ligoninėje, nes gimdymų skaičius keliomis dešimtimis mažesnis negu nustatyta LR Vyriausybės nutarimu (300 gimdymų metams). Radviliškio rajono gyventojai pageidauja, kad ši paslauga liktų Radviliškyje ir dėl to kreipėsi į Seimo Šiaulių krašto bičiulių parlamentinę grupę. VšĮ Radviliškio ligoninės direktorė Danutė Povelauskienė akcentavo, kad ši paslauga yra ligoninei nuostolinga, o 30 km iki Šiaulių Motinos ir vaiko klinikos nėra tolimas atstumas, siekiant pagrindinio tikslo - vaiko ir motinos saugumo ir paslaugų kokybės.

Per pastaruosius metus Lietuvoje uždaryta 17 gimdymo skyrių. Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis, aktyviai gynęs gimdymo skyriaus išlikimo klausimą, prašė Seimo narių tarpininkauti dėl finansavimo skyrimo Radviliškio ligoninės gimdymo skyriui, kad ši paslauga nebūtų nutolinama nuo gyventojų. Parlamentinės grupės Seimo nariai kreipsis į Sveikatos apsaugos ministeriją, prašydami išanalizuoti situaciją ir priimti racionaliausią sprendimą.

Pasitarime buvo aptartos ir kitų Šiaulių regiono ligoninių problemos - viena iš pagrindinių - jaunų gydytojų trūkumas. Rajono ligoninėse dirba gydytojai, kuriems 70-80 metų, amžiaus vidurkis - 60,9 metai. Trūksta medicininės įrangos, bloga greitosios medicinos pagalbos automobilių būklė, investicinių projektų įgyvendinimas trunka dešimtmečiais.

Sveikatos apsaugos ministerijos viceministras Valentinas Gavrilovas, Sveikatos apsaugos ministrės patarėja Janina Kumpienė, Valstybinės ligonių kasos prie SAM paslaugų ekspertizės, metodinio vadovavimo ir kontrolės skyriaus vedėja Daiva Berūkštienė buvo paraginti atkreipti dėmesį į išsakytas problemas, ieškoti būdų joms spręsti ir apie tai informuoti parlamentinę grupę.

Seimo nariai išklausė VšĮ Respublikinės Šiaulių ligoninės generalinio direktoriaus Petro Simavičiaus informaciją apie jų parengtus investicinius projektus. Atkreiptinas ypatingas dėmesys į sudėtingas Konsultacinės poliklinikos darbo sąlygas. Priimtas sprendimas kreiptis į LR Vyriausybę dėl galimybės prioriteto tvarka skirti finansavimą šio projekto įgyvendinimui.

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11