Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Šioje šalyje nėra vietos šešėliui

2015-05-18

"Baltosios bangos" kvietimu į tradicinę, jau ketvirtąją akciją "Šioje šalyje nėra vietos šešėliui", vyksiančią gegužės 18 dieną visoje Lietuvoje, įsijungė ir Seimo narė Rima Baškienė bei dalis Šiaulių rajono savivaldybės tarybos narių.

Šia akcija siekiama ugdyti atsakingą, veiklią pilietinę visuomenę bei kviesti gyventojus aktyviai prisidėti prie šešėlinės ekonomikos mažinimo. Kaip ir kasmet, akciją organizuoja skaidraus verslo ženklinimo iniciatyva "Baltoji banga" ir asociacija "Investors' Forum", kartu su partneriais ? LR Vyriausybe ir Prezidentūra, Valstybine mokesčių inspekcija, "SoDra", daugiau nei 100 nevyriausybinių, verslo, švietimo įstaigų ir organizacijų, tokių kaip: "Kurk Lietuvai", VU studentų atstovybė, Legalaus verslo aljansas ir kt.

Pasak iniciatyvos "Baltoji banga" Tarybos pirmininkės Rūtos Skyrienės, įvairiais skaičiavimais, "šešėlyje" šiuo metu sukasi apie ketvirtadalį Lietuvos bendrojo vidaus produkto. Vadinasi, valstybė ir jos gyventojai per metus praranda apie 9 mlrd. eurų. Didžiausią "šešėlio" dalį sudaro tabako, alkoholio ir degalų kontrabanda bei mokesčių vengimas slepiant tikrąsias pajamas - pavyzdžiui, nelegalus darbas arba atlyginimai vokeliuose. Todėl būtina atvirai kalbėti apie šią problemą, nes pilietiškumo ir gyventojų švietimo stoka yra vienos iš svarbiausių "šešėlio" gyvavimo priežasčių. Lėšos, kurios būtų panaudotos visų šalies piliečių gerovei kurti, nugula nesąžiningų žmonių kišenėse.

Kuršėnų mieste, Šiaulių rajono savivaldybėje buvo dalinami informaciniai bukletai, kurie šiemet buvo simboliškai įdėti į skaidrius vokelius. Akcijos metu su gyventojais buvo kalbama apie "šešėlio" Lietuvoje mastą bei žalą visuomenei.

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11