Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Susitikimas su vienuoliais bazilijonais LR Seime

2015-05-22

Seimo narė Rima Baškienė LR Seime priėmė ypatingus svečius: istorijos mokslų daktarę Aldoną Vasiliauskienę, kuri jau 30 metų bendradarbiauja su Ukrainos mokslininkais, tyrinėdama vienuolių bazilijonų veiklą Lietuvoje, Vilniaus šv. Trejybės bažnyčios kleboną Pavlo Jachimec OSBM bei iš Ukrainos atvykusį vienuolį Michailą Krečiun OSBM.

Susitikimo metu buvo prisimintas gražus bendradarbiavimas su Šiaulių rajonu (kuriame Seimo nare išrinkta R. Baškienė), Bazilionų mokykla, kuri įkurta 1773 metais, čia apsigyvenusių vienuolių bazilijonų pastangomis. Bazilijonų vienuolynui priklausė ir bažnyčia, dabar minima kaip vienas iš seniausių Lietuvoje medinės liaudies architektūros paminklų.

Nuo 2001 m. Bazilionų mokykla ir šv. Bazilijaus Didžiojo ordinas užmezgė gražius bendradarbiavimo ryšius. Bazilionuose, Vilniuje, Lvove ir kituose Ukrainos miestuose vyko tarptautinės mokslinės konferencijos, kurių pagrindiniai iniciatoriai - Bazilionų vidurinės mokyklos direktorius Rimantas Gorys, Vilniaus universiteto istorijos mokslų daktarė Aldona Vasiliauskienė, Ukrainos ambasados Vilniuje kultūros atašė, Vilniaus šv. Trejybės bažnyčios klebonas Pavlo Jachimec OSBM.

2009 m. spalio 10 d. Bazilionų mokykloje vyko IX tarptautinė mokslinė konferencija iš ciklo Šv. Bazilijaus Didžiojo ordinas, skirta vienuolių bazilijonų kultūrinės veiklos Padubysyje 260-mečiu, kurios metu tėvų bazilijonų veiklai įamžinti buvo pastatyta skulptorės Birutės Kasperavičienės sukurta skulptūra, kurioje simbolizuojamas Bazilijonų ordino ženklas - degantis krūmas.

"Surengtos konferencijos, įvairūs renginiai ne tik garsina vienuolių bazilijonų svarų indėlį į švietėjišką veiklą Lietuvoje, bet ir stiprina gražų bendradarbiavimą tarp Lietuvos ir Ukrainos valstybių", - susitikime kalbėjo Seimo narė Rima Baškienė.

Mokslinių knygų ir straipsnių autorė, mokslininkė, tyrinėjanti lietuvių ir ukrainiečių kultūrinius ryšius bei Lietuvos katalikų intelektualinį sąjūdį Aldona Vasiliauskienė, dėkodama Seimo narei Rima Baškienei už ilgametį bendradarbiavimą, įteikė savo naująją knygą - monografiją "Vasilijaus Zinko studija "Sesuo Rafaila: istorinis biografinis kontekstas, moksliniai komentarai ir teologinė terminologija" ir išreiškė viltį, kad ji būtų pristatoma LR Seime.

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11