Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Pirmoji Kuršėnų miesto šventė - be alkoholio

2015-05-30

Gegužės pabaigoje Kuršėnai tradiciškai švenčia miesto gimtadienį - tai buvo pirmoji šventė, kurioje nuspręsta švęsti blaiviai, neprekiaujant ir nevartojant alkoholio. Jaunieji policijos rėmėjai įspėjo kiekvieną, kuris bandė į šventę ateiti su parduotuvėje įsigytu alumi, kiekvienam atvykusiam akcentavo, kad ši šventė vyksta blaivioje aplinkoje.

Šventės metu vyko III-ojo Lietuvos Puodžių karaliaus, Kuršėnų miesto garbės piliečio Broniaus Radecko kūrybinio palikimo perdavimas Etninės kultūros ir tradicinių amatų centrui.

Kuršėnų miesto šventės akcentu buvo Lauryno Ivinskio premijos už geriausią metų kalendorių įteikimas. Lauryno Ivinskio premija įsteigta 1990 m. ir teikiama geriausio metų kalendoriaus sudarytojui. Šiemet 26-osios Lauryno Ivinskio premijos laureatėmis tapo Birutė Poškienė - Etninės kultūros ir tradicinių amatų centro direktorė ir Šiaulių universiteto studentė Inga Petkūnaitė.

Kuršėnų miesto centre, scenoje, kurią Kuršėnų šventei padovanojo Šiaulių rajono savivaldybės tarybos narys, kultūros mecenatas Ramūnas Karbauskis, kultūros darbuotojai ir atlikėjai dovanojo spalvingą koncertinę programą. Koncertavo miesto švietimo ugdymo įstaigų meno kolektyvai, pasirodė Naisių vasaros teatras bei jaunimo mėgstamos muzikos grupės.

Buvo pristatyti Lietuvos etninių regionų tautiniai kostiumai. Apsirengusi VIII a. žemaitės moters kostiumu LR Seimo narė Rima Baškienė kvietė visus prisiminti mūsų tautos istoriją, branginti tradicijas ir papročius, lietuvių kalbą, nes "kol dainuosime lietuviškas dainas, šoksime tautinius šokius, galėsime save vadinti garbingą istorinę praeitį turinčia lietuvių tauta".

Šventės dalyvius sveikino Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras, į šventę atvykusios Kaliningrado srities Černiachovskio miesto delegacijos atstovai. LR Seimo narė Rima Baškienė dėkojo visiems, kurie įneša indėlį į Kuršėnų miesto vardo garsinimą, ragino didžiuotis savo kraštu ir džiaugėsi, kad ši šventė - kultūros mecenato Ramūno Karbauskio iniciatyva, rajono vadovams pritarus, vyksta blaivioje aplinkoje ir tai yra gražus pavyzdys Lietuvai.

Šventės metu visiems buvo siūlomos įvairios pramogos, vaikai jodinėjo ant arkliuko ponio, suposi sūpuoklėse, į šventę atvažiavę baikeriai taip pat tapo mėgstama atrakcija.

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11