Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Nacionaliniame forume - dar kartą apie šeimos politiką

2015-06-01

LR Seime birželio 1 d. vyko Lietuvos nevyriausybinių organizacijų inicijuotas nacionalinis forumas "Savarankiška Lietuvos šeimos politika ir partnerystė". Jo metu apie įregistruotą Partnerystės įstatymo pataisą, žmogaus teises į saviraišką žmonijos istorijos kontekste, Lietuvos gyventojų požiūrį į tos pačios lyties porų šeimynines teises ir panašiomis temomis diskutavo Lietuvos žmogaus teisių koordinavimo centro atstovas Vytautas Budnikas, prof. Saulius Arlauskas, psichologas prof. Gediminas Navaitis, teisės filosofas prof. Alfonsas Vaišvila, filosofas dr. Krescencijus Stoškus, rašytojas Vytautas Rubavičius, psichiatras Gintautas Vaitoška, Nepriklausomybės akto signatarė, rašytoja Vidmantė Jasukaitytė, įvairių frakcijų Seimo nariai: Rimantas Dagys, Povilas Gylys, Rita Tamašunienė, Mečislovas Zaščiurinskas, Rima Baškienė.

Forumo dalyviai stebėjosi, kad į forumą neatvyko partnerystės idėją ginantys atstovai. Forume buvo akcentuota santuokos bei šeimos reikšmė mūsų visuomenei ir kiekvienam asmeniui, bei tai, kad po partnerystės įteisinimu slepiasi tos pačios lyties partnerystės įteisinimas, o jau tada - ir leidimas jiems įsivaikinti vaikus.

Prof. G. Navaitis pateikė apklausos, kuri buvo vykdoma 19-oje Lietuvos miestų ir 31-ame kaime, apklausiant 1005 respondentus, rezultatus. Tik 13 proc. iš jų pritarė tos pačios lyties santuokoms ir tik 5 proc. pritaria, kad tos pačios lyties asmenys galėtų įsivaikinti vaikus.

Psichiatras G. Vaitoška pateikė Ligų kontrolės centro duomenis, kad 2013 m. JAV ŽIV susirgimais sirgo per 37 tūkst. žmonių, iš jų - net 81 proc. - homoseksualai. Iš per metus naujai užregistruotų ŽIV atvejų 65 proc. buvo homoseksualūs asmenys. Statistiniai duomenys įrodo, kad homoseksualios poros nėra stabilios.

Seimo narė Rima Baškienė kalbėjo, kad jei norime išlikti, turime kalbėti apie šeimos instituto stiprinimą, pradedant nuo Pasirengimo šeimai ir lytiškumo ugdymo programos dėstymo mokyklose, nuo suvokimo formavimo, kad valstybė visų pirma turi remti tuos asmenis, kurie nebijo prisiimti atsakomybės. Akivaizdu, kad partnerystė negali būti prilyginta santuokai, todėl būtina vykdyti viešinimo politiką, skelbiant geruosius pavyzdžius. Siūlyta papildyti parengtą forumo rezoliuciją, o taip pat - numatyti tolimesnius veiksmus tų bendraminčių, kurie pasisako už tradicinę-autentišką šeimą.

Forumo dalyviai pritarė forumo rezoliucijos projektui, kuriame pabrėžiama, kad jokiais politiniais sprendimais neįmanoma pakeisti natūralios gamtos ir per tūkstantmečius nusistovėjusios socialinės tvarkos, nes būtent tokią - natūralią, gamtinę ir socialinę jungtį įkūnija tradicinės vyro ir moters santuokos pagrindu sudaryta šeima. Forumas pažymi, kad nei LR Konstitucija, nei Konstitucinio Teismo 2011 m. rugsėjo 28 d. nutarimas, nenumato teisinio pagrindo registruotai partnerystei, atkreipdami dėmesį, kad teikiamas Partnerystės įstatymas, Teisės departamento nuomone, yra diskutuotinas dėl atitikimo LR Konstitucijos 38 str. nuostatoms, įtvirtinančioms šeimos, kaip visuomenės ir valstybės pagrindo, sampratai.

Forumo dalyviai pakvietė Lietuvos politines partijas, Seimo narius, valstybės institucijas vykdyti savarankišką universaliais, ilgaamžės tradicijos puoselėtais, šeimyninio gyvenimo principais pagrįstą šeimos politiką.

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11