Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Mišrios Seimo narių grupės susitikimas su kandidatu į generalinius prokurorus Nerijumi Meilučiu

2015-06-09

Mišrios Seimo narių grupės nariai susitiko su kandidatu į generalinius prokurorus, Kauno apygardos teismo pirmininku Nerijumi Meilučiu.

Klausimuose pretendentui Seimo nariai akcentavo problemas, dėl kurių itin kritiško vertinimo sulaukė nuo 2010-ųjų birželio prokuratūrai vadovavęs Darius Valys.

Seimo nariai išsakė nepritarimą tendencijai, kai teisėsauga vis akivaizdžiau tampa politinių procesų dalyve ir naudojama kaip įrankis politinėje kovoje. Pretendento buvo klausiama, kaip jis vertina visuomenės pasipiktinimą sukėlusią praktiką, kai keli konkretūs teisėjai, kurių pavardės ne kartą skelbtos viešojoje erdvėje, lengva ranka išdavinėja sankcijas slaptam telefoninių pokalbių pasiklausymui, ar N. Meilučio vadovaujamai prokuratūrai pakaktų ryžto tirti stambaus masto korupciją, kurią vengė tirti D. Valio vadovaujami prokurorai, kaip kandidatas vertina situaciją dėl ikiteisminio tyrimo paslaptį sudarančios informacijos nutekinimo žiniasklaidai bei eilė kitų klausimų.

Kandidatas nuoširdžiai atsakinėjo į pateiktus klausimus, akcentavo, kad situacija prokuratūroje turi iš esmės keistis bei pabrėžė, kad niekada nebuvo jokios politinės partijos nariu ir nežada užsiiminėti politiniais žaidimais jeigu taptų generaliniu prokuroru, taip pat kalbėjo, kad buvusi vadovybė prokuratūroje bus keičiama, atsižvelgiant ne į partiškumą, o į kompetenciją ir nebus toleruojama dabartinė visuomenės nepasitenkinimą kelianti situacija teisėsaugoje.

Mišrios Seimo narių grupės seniūnė Rima Baškienė linkėjo kandidatui į generalinius prokurorus rasti sutarimą su Prokurorų profesine sąjunga ir netęsti prokuratūroje vyravusių blogų tradicijų.

Seimas dėl Nerijaus Meilučio kandidatūros į generalinius prokurorus apsispręs slaptai balsuodamas 2015 m. birželio 16 d.

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11