Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Seime vyko tarptautinė konferencija "Atsinaujinančios energetikos galimybės Lietuvoje ir Europoje"

2015-06-15

LR Seime įvyko Europos Parlamento Žaliųjų frakcijos/Europos laisvojo aljanso delegacijos spaudos konferencija, kurioje dalyvavo frakcijos pirmininkė Rebecca Harms ir Europos Parlamento narys Bronis Ropė. Spaudos konferencijoje R. Harms pristatė delegacijos vizito Lietuvoje tikslus, aptarė įvykius Ukrainoje, Europos Sąjungos ir Rusijos santykius bei ES ir Lietuvos aktualijas energetikos srityje.

Seimo narė Rima Baškienė, pasidžiaugusi, kad Lietuvos atstovas Europos Sąjungos Parlamente B. Ropė dirba labai aktyviai, teiravosi pranešėjų, ar Europos Parlamento Žaliųjų frakcijos planuose energetikos klausimu nenumatoma dar labiau vienyti ES šalis, kad veikiant kartu būtų pasiekta geresnių rezultatų. R. Harms pritarė, kad ES narių susivienijimas, svarstant atsinaujinančios energetikos klausimus, yra labai svarbus, nes taip galima išsiderėti geresnių sąlygų gyventojams.

Po spaudos konferencijos Seime vyko tarptautinė konferencija "Atsinaujinančios energetikos galimybės Lietuvoje ir Europoje". Konferencijos tikslas - aptarti galimybes ir sėkmės istorijas, kaip gali būti užtikrinama energetinė nepriklausomybė taupant energiją, plėtojant alternatyvią energetiką, įtraukiant piliečius į jiems svarbių klausimų sprendimą.

Pranešimą tema "Lietuvos energetikos nepriklausomybės strategija: pagrindiniai pasiekimai ir likę iššūkiai" skaitė Lietuvos Respublikos energetikos ministras Rokas Masiulis. Didelio susidomėjimo sulaukė vokietės R. Harms, Europos Parlamento Žaliųjų frakcijos/Europos laisvojo aljanso pirmininkės pranešimas "Žalieji Europos energetinių iššūkių sprendimai Rusijos agresijos Ukrainoje kontekste". Pranešimą "Atsinaujinantys ištekliai - energetinės nepriklausomybės pagrindas: europinė teisė ir praktika" skaitė Bas Eickhout, Europos Parlamento narys iš Nyderlandų, "Europos energetikos politika ir energijos tinklų sujungimas" - Peter Eriksson, Europos Parlamento narys iš Švedijos.

Bronis Ropė, vienas iš Lietuvos atstovų Europos Parlamente, savo pranešime "Energetinis saugumas vietos lygmeniu: savivaldybių pamokos Vyriausybei", pristatė gerąją praktiką, įgyvendintą Ignalinoje. Biokuro naudojimas leido jo vadovaujamai Ignalinos rajono savivaldybei ne tik efektyviai naudoti lėšas šilumai, bet jų sukurta daugiabučių namų ir visuomeninių pastatų renovavimo programa buvo pritaikyta ir dabar įgyvendinama nacionaliniu lygmeniu.

Vietinių energetikos išteklių iniciatyvos - "Kroatijos energetikos kooperatyvai: modelis ir europinės galimybės" aptartos Davor Šklerc, Europos Parlamento nario iš Kroatijos pranešime. Susidomėjimo sulaukė ir Monikos Vana, Europos Parlamento narės iš Austrijos, pranešimas "Darnaus augimo ir žaliųjų darbo vietų skatinimas: žalioji investicijų politika ir jos svarba miestams ir regionams". Seimo narė R. Baškienė teiravosi pranešėjos, ar Europos Parlamento Žaliųjų frakcija numato priemones profsąjunginės veiklos aktyvinimui ES šalyse, nes jų veikla skirtingose šalyse nėra tolygi. Monika Vana, pasidžiaugusi šio klausimo aktualumu, pristatė aktyvią skaitlingų Austrijos profsąjungų veiklą ir jų indėlį į žaliųjų darbo vietų kūrimą, partnerystės stiprinimą, piliečių įtraukimą į lėšų skirstymą, socialinio dialogo užtikrinimą. Ji akcentavo, kad glaudus profsąjungų bendradarbiavimas ES šalyse būtinas ir šią poziciją inicijuoja EP Žaliųjų frakcija.

Bronio Ropės inicijuota konferencija, dalyvių pranešimai ir pasisakymai buvo aktualūs ir naudingi. Į klausimą, ar gali Europos Žalieji pasiūlyti sėkmės receptą Lietuvai, buvo atsakoma, kad ir ši konferencija, ir bendradarbiavimas ateityje Lietuvai tikrai bus naudingas.

Antrąją vizito dieną tarptautinės konferencijos dalyvių iš Europos Parlamento delegacija lankysis Ignalinoje, kur susipažins su čia atliktais renovacijos pasiekimais ir aplankys uždaromą Ignalinos atominę elektrinę.

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11