Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Naujienos

Susitikimas dėl Gruzdžių dvaro išsaugojimo

2015-02-27

Gruzdžių seniūnijoje surengtas pasitarimas, kuriam svarstyta, ką daryti, kad laikas nesuardytų vieno seniausių Lietuvoje - Gruzdžių dvaro. Ši dvaras įkurtas XVI a. antroje pusėje. Gruzdžių valdas Žygimantas Augustas 1568 m. dovanojo Žemaičių seniūnui Jonui Chodkevičiui. Šis vienas seniausių Lietuvos dvarų yra architektūros paminklas. Jį valdė Radvilos, Sapiegos, Zubovai, grafas D. Naryškinas.

XX a. pradžioje šiame dvare buvo įsteigta gyvulininkystės ir s mokykla, 1962 m. šalia dvaro pastatytas Gruzdžių žemės ūkio technikumo pastatas. Dabar Gruzdžių dvaras priklauso valstybinei įmonei "Turto bankas" ir išties neturi tikrojo šeimininko, todėl nenumaldomai nyksta. Vietos kultūros darbuotojų pastangomis 2012 m. čia surengtas respublikinis dailininkų pleneras, kad menininkai paveiksluose užfiksuotų nykstantį dvarą. Nuolat buvo grįžtama prie idėjos atkurti Gruzdžių dvarą.

Skaityti toliau →

Susitikime aptartos kultūros darbuotojų problemos

2015-02-20

2015 vasario 20 d. Šiaulių rajone lankėsi LR kultūros ministras Šarūnas Birutis. Apžiūrėjęs tautodailės ir amatų centrą, vis dar renovacijos tebelaukiantį unikalų, medinės architektūros pastatą - Gruževskio dvarą, Kuršėnų kultūros centre kartu su LR Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto narė Rima Baškiene, rajono mero pavaduotoju Antanu Bezaru susitiko su Šiaulių rajono kultūros darbuotojais.

Kultūros ministras Šarūnas Birutis pasakojo apie numatomą mokyklų ir viešųjų bibliotekų sujungimą, apie pokyčius vykdomus kultūros ministerijoje, apie keičiamą požiūrį į kultūrą vyriausybėje, apie ES investicines lėšas kultūrai. Jis ragino savivaldybės vadovus daugiau dėmesio ir galimybių sudaryti kultūros darbuotojams, atsakingiau vykdyti Kuršėnų kultūros centro renovaciją, statyti naują erdvią ir patrauklią biblioteką Kuršėnuose, o ne bandyti lopyti seniai pastatytą ir bibliotekai nepritaikytą telekomo pastatą. "Biblioteka - negali būti tik knygų sandėlis, į ją žmogus turėtų eiti tikėdamasis sulaukti įvairios informacijos, susitikti su įdomiais žmonėmis, dvasiškai praturtėti."

Skaityti toliau →

Šešioliktoji knygų mugė - ypatingas kultūrinis reiškinys

2015-02-19

Lietuvos parodų ir kongresų centre "Litexpo". Vasario 19-22 dienomis vyko Vilniaus knygų mugė - didžiausia knygų mugė Baltijos šalyse. Joje kasmet dalyvauja apie 300 leidyklų iš Lietuvos ir užsienio šalių, mugę per keturias dienas aplanko per 60 tūkst. lankytojų.

LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė atidarydama 16-ąją knygų mugę, ją pavadino ypatingu Lietuvos kultūriniu reiškiniu. "Knygos Lietuvoje yra skaitomos ir vertinamos. Esame knygos ir rašto tauta, per lietuvišką žodį atėjusi į valstybingumą, o laisvės pergalė nebūtų įmanoma be spausdinto žodžio, be atviros ir nevaržomos minties, be tų, kurie rašo, verčia, redaguoja, leidžia ir skaito. Išskirtinio dėmesio čia susilaukia ne tik literatūros naujienos, bet ir mūsų istorinė atmintis. Ji mums padeda suprati, kaip saugoti ir ginti savo valstybę. Moko nekartoti praeities klaidų ir susitelkti šiandieniniams iššūkiams", - kalbėjo Prezidentė.

Skaityti toliau →

Lietuvos valstybės atkūrimo diena Kuršėnuose

2015-02-16

Lietuvos Valstybės atkūrimo diena Šiaulių rajone paminėta iškilmingai. Šventiniai renginiai vyko seniūnijose, kaimo bendruomenėse, švietimo ir kultūros įstaigose.

Į Valstybės atkūrimo šventinius renginius Kuršėnuose susirinko daug žmonių. Po šv. mišių Kuršėnų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje kuršėniškiai bei miesto svečiai rinkosi prie Vyčio paminklo. Tautodailės ir amatų centre buvo atidaryta įspūdinga tautodailininkų darbų paroda. Vėliau Vasario 16-osios renginiai persikėlė į Šiaulių rajono kultūros centrą.

Skaityti toliau →

Kuršėnų miesto Garbės piliečiu išrinktas Vytautas Kirkutis

2015-02-16

Lietuvos valstybės atkūrimo dieną paskelbtas ir apdovanotas Kuršėnų miesto garbės pilietis. Garbinga nominacija įteikta Lietuvos rašytojų sąjungos nariui, publicistui, kraštotyrininkui, visuomenės veikėjui, "Šiaulių krašto" dienraščio kultūros, meno ir literatūros priedo "Atolankos" įkūrėjui ir redaktoriui Vytautui Kirkučiui.

Kuršėnų miesto garbės piliečio vardas V. Kirkučiui suteiktas už Šiaulių krašto ir Kuršėnų miesto kultūros turtinimą, visuomeniškai aktualią publicistiką, ilgametę kraštotyrinę veiklą, Kuršėnų miesto vardo garsinimą. Devintąjį Kuršėnų miesto garbės pilietį pasveikino LR Seimo narė Rima Baškienė, įvardindama svarius ir reikšmingus V. Kirkučio darbus Kuršėnams ir visai Lietuvai. Ji įteikė nominantui Lietuvos Respublikos vėliavą.

Skaityti toliau →

Didžiosios užgavienės Naisiuose

2015-02-14

Įspūdingas Užgavėnių šventės renginys vyko Mažojoje Lietuvos kultūros sostinėje Naisiuose, kur sugužėjo tūkstančiai žmonių iš aplinkinių kaimų ir miestų.

Naisių teatro ir bendruomenės rūmuose veikė Užgavėnių kaukių dirbtuvės, kur tautodailininkai R. ir G. Daukšos bei Šiaulių universiteto studentai mokė susirinkusius pasidaryti kaukių.

Skaityti toliau →

Šv. Valentino diena kitaip "Žalgirio" arenoje

2015-02-14

Jau aštuntą kartą Kaune vasario 14-osios vakarą rengiama Valentino diena kitaip "Mylėk ir daryk, ką nori" (2011 m. pelniusi geriausio šalyje jaunimo renginio apdovanojimą) ir šiemet sulaukė didžiulio kauniečių ir miesto svečių susidomėjimo.

Tūkstančiai žmonių iš visos Lietuvos ir užsienio atsiliepė į Kauno arkivyskupijos kvietimą per Šv. Valentiną švęsti tikrąją meilę, kuri yra daugiau ir tvariau, nei vien gražieji Valentino dienos laiškeliai ir dovanėlės, tą meilę, kuria jau esame Dievo pamilti ir kuria dėl to neįmanoma nesidalinti.

Šioje šventėje dalyvavo grupė Seimo narių: Rima Baškienė, Rimantas Jonas Dagys, Kazys Starkevičius, Rimantas Dumčius, Rytas Kupčinskas, Kazimieras Kuzminskas ir kiti. Seimo nariai mielai bendravo su šventės dalyviais.

Skaityti toliau →

Džiaugiamės kuriančiais žmonėmis

2015-02-06

Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centre pristatyti naujausieji leidiniai, 2014 m. sulaukę finansavimo iš Šiaulių rajono savivaldybės Leidybos rėmimo programos. Pasidžiaugti leidinių sudarytojų ir autorių darbais ir jiems padėkoti atvyko pilna salė jų kūrybos gerbėjų, bičiulių.

Renginio vedėja, Visuomeninės kultūros tarybos narė Jovita Lubienė informavo, kad per dvylika veiklos metų minėta Taryba išskirstė 167 800 Lt ir parėmė 68 leidinius. Iniciatyva savivaldybės lėšomis remti knygų leidybą gimė seniai, dar 2003 m., kai Savivaldybės vicemere dirbo Rima Baškienė, dabartinė Seimo narė. Buvo įsteigta Visuomeninė kultūros taryba, rajono biudžete skirtos lėšos knygų leidybai. Po keleto metų atsirado stacionarus Savivaldybės paremtų knygų stendas. Šiais ir kitais prisiminimais dalinosi LR Seimo narė, kvietusi Savivaldybės vadovus bei Tarybos narius ir toliau remti knygų leidybą, skatinti kuriančius žmones.

Skaityti toliau →

Valstybinės kalbos įstatymo dvidešimtmetis

2015-02-05

Valstybinės kalbos įstatymo dvidešimtmečio proga Seime buvo atidaryta paroda, skirta akademiko prof. habil. dr. Zigmo Zinkevičiaus 90-mečiui. Įvyko Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto ir Valstybinės lietuvių kalbos komisijos surengta konferencija. Jos metu pagerbtas profesorius Zigmas Zinkevičius, kuris vadovavo Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijai tuo metu, kai buvo sudaryta darbo grupė Valstybinės kalbos įstatymo projektui parengti.

Skaityti toliau →

Santarvės fondo apdovanojimas

2015-02-02

Naisių bendruomenės kultūros rūmuose, Šiaulių rajone, 2015 m. vasario 2 d. kultūros mecenatui, ūkininkui Ramūnui Karbauskiui už nesavanaudišką gyvenimo veiklą puoselėjant santarvę ir tautinę savo šalies žmonių savimonę buvo iškilmingai įteiktas Lietuvos Santarvės fondo apdovanojimas - aukso medalis "Pro augenda concordia" ("Už santarvės puoselėjimą"). Šių metų Santarvės fondo veiklos tikslas buvo atkreipti žmonių dėmesį į dvasingumą, draugiškumą, grožio pajutimo supratimą, viso to iškėlimą virš abejingumo, puikybės, fizinės jėgos ir smurto demonstravimo bei kt.

Skaityti toliau →

1 2 3 4 5 6 7 8


Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11