Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

"Ar valstybei rūpi antikorupcinis švietimas?"

2015-12-09

Gruodžio 9-ą dieną minima Tarptautinė kovos su korupcija diena. Šia proga Seime surengta parlamentinės grupės "Už Lietuvą be korupcijos" narių Agnės Bilotaitės, Arvydo Anušausko ir Rimos Baškienės spaudos konferencija "Ar valstybei rūpi antikorupcinis švietimas?" Spaudos konferencijoje dalyvavo ir Specialiųjų tyrimų tarnybos ir Lietuvos mokinių parlamento atstovai.

"Pagal korupcijos suvokimo indeksą Lietuva yra 39 vietoje iš 74 valstybių, o korupciją, kaip rimtą problemą, įvardija net 40 proc. šalies gyventojų. Trečdalis paklaustųjų nemano, kad tokia veikla, kaip naudojimasis tarnybine padėtimi ar šešėlinė prekyba, yra korupcija. Toks požiūris susijęs su sovietine patirtimi ir daro nemenką įtaką Lietuvos piliečių mentalitetui. Nuo jaunimui suformuojamų pažiūrų priklauso valstybės augimas ir sėkmė, todėl būtina atkreipti dėmesį į antikorupcinį švietimą ", - spaudos konferencijoje kalbėjo A. Bilotaitė.

Atliktas sąžiningumo tyrimas atskleidė, kad 80-90 proc. jaunimo nusirašinėja, tačiau kartu būtent jaunimas aktyviausiai pasisako, jog šalyje reikalingas antikorupcinis švietimas. Antikorupcinėse programose dalyvauja tik apie 9 proc. moksleivių. 2014 m. šioms programoms buvo skirta tik 3000 eurų, o 2015 m. - tik 1000 eurų. Tai reiškia, kad vienam mokiniui antikorupciniam švietimui teko 0,3 euro cento.

Lietuvoje antikorupcinis švietimas pradėtas plėtoti prieš maždaug dešimt metų. Po dešimties metų korupcijos žemėlapis rodo, kad norinčių ir galinčių duoti kyšį žmonių sumažėjo 50 procentų.

Lietuvos mokinių parlamento atstovas Kasparas Šidlauskas teigė, kad antikorupcinis švietimas būtinas ir turi būti pradedamas vykdyti dar nuo mažų dienų, tada jaunimas taps pilietiškesnis, ištikimesnis valstybei ir morališkai teisingesnis.

Apie korupcijos apraiškas ir būtinybę su jomis kovoti kabėjo Specialiųjų tyrimų tarnybos Viešųjų ryšių skyriaus vadovas Ruslanas Golubovas, Seimo nariai A. Anušauskas ir R. Baškienė. Mišrios Seimo narių grupės seniūnė R. Baškienė pasidžiaugė aktyvia parlamentinės grupės "Už Lietuvą be korupcijos" veikla ir moksleiviais, kurie įsijungė į piešinių, skirtų kovai prieš korupciją konkursą. Ji atkreipė dėmesį, kad jei pavyktų bent mažą dalį iš 26 proc. nuo BVP šešėlinės ekonomikos, o tai yra arti 9 mlrd. Eurų, skirti antikorupciniam švietimui, blaivybės puoselėjimui, turėtumėme visai kitokią Lietuvą, ir saugesnę, ir teisingesnę.

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11