Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Mišri Seimo narių grupė susitiko su kandidatu į Generalinio prokuroro pareigas E. Pašiliu

2015-12-17

Mišri Seimo narių grupė susitiko su Ukmergės rajono apylinkės teismo teisėju Evaldu Pašiliu, kuris yra jau trečias prezidentės D. Grybauskaitės teikiamas kandidatas į generalinio prokuroro pareigas, nes Seimas nepritarė Kauno apygardos teismo pirmininko Nerijaus Meilučio ir Kaišiadorių rajono apylinkės teismo pirmininkės Editos Dambrauskienės kandidatūroms, teiktoms po Dariaus Valio atleidimo šių metų birželį.

Seimo nariai prašė E. Pašilio pasakyti savo nuomonę apie prokuratūros sistemos problemas, susikaupusias D. Valio vadovavimo laikotarpiu, bei galimus jų sprendimo būdus, taip pat bandė išsiaiškinti pretendento pasirengimą užtikrinti teisėsaugos institucijų nepriklausomumą. Atsakydamas į klausimą, ar pritartų Ypatingojo prokuroro instituto įsteigimui, E. Pašilis sakė, jog yra linkęs šiai iniciatyvai pritarti ir siūlytų dėl jos diskutuoti, įtraukiant ir pareigūnų bendruomenę.

Būtinybę iš anksto diskusijose aptarti svarbiausius sprendimus jis pabrėžė ir atsakydamas į Seimo narių klausimą, kaip vertina pasiūlymus panaikinti Konstitucinį teismą, kurio kuriama konstitucinė doktrina, anot kritikų, grindžiama pernelyg laisvomis interpretacijomis. "Būčiau atviras diskusijai, kurioje dalyvautų ir profesionalai, ir platesnė visuomenė. Tokia diskusija turėjo vykti ir prieš pradedant prokuratūros reformą, kad ji netaptų savitiksle", - pastebėjo pretendentas į prokuratūros vadovus.

Kritiškai apie D. Valio įvykdytą reformą E. Pašilis pasisakė ir atsakydamas į Seimo narės Rimos Baškienės klausimą, kokiomis priemonėmis bandytų įveikti dabartinį prokurorų bendruomenės susiskaldymą ir užtikrinti vieningesnį sistemos darbą, kaip vertina profesinių sąjungų veiklą. "Manau, kad šį susiskaldymą nulėmė nevykusi reforma, bet jis sumažės, kai sistema taps skaidresnė", - teigė pretendentas, nurodęs, kad pareigūnų karjeros klausimai turi būti sprendžiami remiantis ne vien pokalbiais, bet ir aiškia atrankos sistema.

Seimo narys Povilas Urbšys prašė E. Pašilio pateikti konkretų atsakymą į klausimą, kaip jis vertina principingus prokuroro Ginto Ivanausko veiksmus byloje, kurioje prezidentės patarėja Daiva Ulbinaitė kaltinta atskleidusi žiniasklaidai valstybės paslaptį (pirmosios instancijos teismui paskelbus išteisinamąjį nuosprendį, valstybinį kaltinimą palaikantis prokuroras pateikė kasacinį skundą). "Nenoriu vertinti, nes Strasbūro teismas yra pasisakęs, kad bet koks komentavimas yra poveikio darymas", - atsakė E. Pašilis. "Šį klausimą pateikiau, norėdamas išsklaidyti abejonę, kad esate skiriamas tam, kad sutvarkytumėt D. Ulbinaitės bylą, nubaustumėt prokurorą, todėl svarbu išgirsti konkretų Jūsų atsakymą", - paaiškino P. Urbšys. Pretendentas patikino pritariąs nuostatai, kad įstatymai visiems turi būti taikomi vienodai, nepaisant užimamų pareigų, tačiau prokuroro veiksmų nekomentavo.

Atsakydamas į Seimo nario Lino Balsio klausimą E. Pašilis akcentavo:"manęs nesieja jokie asmeniniai ryšiai nei su prezidentės patarėjais, nei su prokuratūros vadovybe. Laikausi nuostatos, kad niekas negali kištis į prokurorų darbą".

Paklaustas apie asmenis, kurie sudarytų jo artimiausią aplinką, jis pastebėjo, kad tapęs generaliniu prokuroru norėtų turėti ne vieną, bet kelis pavaduotojus, patikino jau svarstąs apie galimą savo komandos sudėtį, bet konkrečių pavardžių dar nesąs pasirengęs atskleisti.

Seimas dėl E. Pašilio kandidatūros apsispręs balsuodamas 2015 m. gruodžio 22 d.

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11