Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Betliejaus Taikos ugnis nušvito Seime

2015-12-22

Kaip ir kiekvienais metais, tradiciškai prieš Šv. Kalėdas į Seimą atvyksta skautai ir ateitininkai, vadovaujami Dalios Tarailienės ir atneša Betliejaus Taikos ugnį.

D. Taralienė dėkojo už Seimo narių pagarbą gerai naujienai, atkeliavusiai iš Betliejaus, tai žiniai, ku-ri pasiekia mus jau daugiau negu 2 tūkst. metų. " Šios misijos šių metų šūkis yra "Dovanodamas viltį, suteik ramybę". Viltis iš tikrųjų yra labai svarbus dalykas. Be vilties mes negalime imtis savo darbų. Be vilties mes negalime paprasčiausiai pradėti savo dienos. Be vilties mes negalime mylėti. Viltis kartais yra paskutinis šiaudas, kurio griebiasi į neviltį įstumtas žmogus. Šis kalėdinis laikotarpis, kai iš tikrųjų yra labai tamsu ir niūru, mumyse įžiebia viltį. Ta viltis - tai geri darbai, ypač geros mintys, gražios idėjos. Mes viltingai žvelgiame į pasaulį, kuris, deja, po truputėlį menksta. Galbūt kiekvienas turėtume pajausti ir savo kaltę, kad mes prie to taip pat pridėjome savo rankas. Tad duokime pasau-liui viltį, duokime žemei viltį, duokime mūsų miestams, valstybėms viltį, savo šeimai duokime viltį gyventi gražiau ir dvasingiau. To dvasingumo niekada nebus per daug, mes jį dovanokime.

D. Tarailienė Seimo pirmininkei L. Graužinienei įteikė degančią žvakę - ženklą vilties, taikos ir ramy-bės. Ugnelę, kurią turime užsidegti ne tik žvakele, bet turime uždegti savyje, nes sprendžiant tokius svarbius klausimus, reikia dvasinės ugnies ir vilties. Tradiciškai buvo sugiedota giesmė: "Dek, liepsnele, tarsi saulė, neški šviesą tu pasauliui. Tenegęs ta-va liepsna, stiprink viltį mumyse...."

Betliejaus taikos ugnies idėja kilo 1986 m. Austrijoje, vykdant socialinę paramos akciją "Šviesa tamsoje", kai vienas ypač daug gero nuveikęs vaikas nukeliavo į Palestiną ir Betliejuje uždegė žvakę, kurią kaip taikos ir vilties simbolį parvežė į Vieną ir išplatino savo šalyje. Iš pradžių ši tradicija įsitvirtino tik Austrijoje, tačiau labai greitai taikos ugnis skautų ir kitų geros valios žmonių dėka išplito po visą pasaulį. Šiuo metu Taikos šviesos nešimas yra virtęs nauju, džiaugsmingu Kalėdiniu papročiu, užkariavusiu širdis žmonių, kurie siekia taikos šiame neramiame XXI amžiuje. Betliejaus taikos ugnis atkeliauja į Lietuvą jau 19-ąjį kartą. Prie šios ugnies skleidimo akcijos prisideda jaunimo organizacijos, kurdami bendrystę ir kalėdinę nuotaiką įvairių organizacijų nariai Betliejaus taikos ugnelę paskleidžia visoje Lietuvoje. Betliejuje įžiebta taikos ugnis - žmonijos brolybės, draugystės ir taikos simbolis.

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11