Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Tarptautinės Holokausto aukų atminimo dienos minėjimas

2017-01-26

Vilniaus Choralinėje sinagogoje kartu su Lietuvos žydų (litvakų) bendruomene paminėta Holokausto aukų atminimo diena. Minėjimo metu už žuvusiuosius uždegėme žvakes, klausėme skausmingų liudijimų, rabinas iš Didžiosios Britanijos Samuelis de Bek Spitzeris giedojo maldą, vyko susitikimas su Rytų Europos ir Lenkijos žydų istorijos tyrinėtoju Antoniu Polonskiu, kurio knyga apie žydų istoriją Lietuvoje, Lenkijoje ir Rusijoje yra išversta į lietuvių kalbą.

Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja 2005 metų lapkričio 1 dienos rezoliucija paskelbė sausio 27-ąją Tarptautine Holokausto aukų atminimo diena. Šioje rezoliucijoje smerkiama diskriminacija ir prievarta religiniu ar etniniu pagrindu. Šią dieną 1945 m. buvo išvaduota Aušvico koncentarcijos stovykla Lenkijoje, kur naciai nužudė apie pusantro milijono įvairių tautybių žmonių, daugiausia - žydų. Per Holokaustą Antrojo pasaulinio karo metu sunaikinta 6 milijonai žydų, iš jų - apie 190 tūkstančių - Lietuvoje.

Minėjimas "Mumyse gyva 6 milijonų gyvybių atmintis" Vilniaus Choralinėje sinagogoje, nuotraukų apie Holokaustą peržiūra paliko gilius išgyvenimus.

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11