Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Išvažiuojamasis posėdis Šiaulių rajono savivaldybėje

2017-01-31

Šiaulių rajono savivaldybėje įvyko Lietuvos Respublikos Seimo Šiaulių krašto bičiulių parlamentinės grupės išvažiuojamasis posėdis, kuriame aptartos Šiaulių regiono atliekų tvarkymo problemos. LR Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Kęstutis Mažeika, narė Virginija Vingrienė pristatė atliekų tvarkymo perspektyvas ir su tuo susijusius teisės aktus. Susirinkime dalyvavę regiono merai diskutavo dėl LR Vyriausybės nutarimu nuo šių metų sausio 1 dienos įsigaliojusios dvinarės rinkliavos už atliekų tvarkymą ir surinkimą, kurią turi įgyvendinti savivaldybės. Susitikime kalbėjo Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro direktorė Jolita Šalkauskienė. LR Seimo Susirinkimo dalyviai akcentavo, kad jei atliekos nebus rūšiuojamos, sąvartynai greitai bus pilni, o taip pat nebus vykdomos ES atliekų mažinimo direktyvos.

Posėdyje dalyvavęs Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Vidmantas Japertas teigė, jog jau daug metų Lietuvoje vis kuriama ir nesukuriama atliekų tvarkymo sistema. Diskusijose pažymėta, jog reikia keisti 2016 metų balandžio 20 dienos nutarimu patvirtintą rinkliavos nustatymo metodiką, kad už tas pačias atliekas netektų mokėti du kartus. Regiono plėtros tarybos pirmininkas ir Akmenės rajono meras Vitalijus Mitrofanovas pateikė konkrečių pavyzdžių, kaip atliekos tvarkomos kiekvienoje savivaldybėje. Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų generalinis direktorius Alfredas Jonuška akcentavo, kad atliekos turi tapti preke ir verta sekti kitų valstybių pavyzdžiu - jei atliekas rūšiuojame, turime popierių, stiklą, plastmasę, kurios turi tapti preke ir kurias galime parduoti, už kurias gyventojams nereikėtų mokėti.

LR Seimo Pirmininko pavaduotoja Rima Baškienė akcentavo, kad čia išsakyti pastebėjimai bus perduoti Aplinkos ministerijos vadovams.

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11