Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Susitikimai su NVO atstovais

2017-02-08

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis ir vicepirmininkė Rima Baškienė susitiko su nevyriausybinių organizacijų atstovais ir susitarė, kad dėl vaikų teisių ir smurto panaikinimo reikia dirbti sutariant visiems kartu. "Jeigu anksčiau matėme skirtingas nevyriausybinių organizacijų nuomones dėl smurto apibrėžimo, tai šiandien vieningai sutarėme dėl nulinės tolerancijos smurtui prieš vaikus", - po susitikimo sakė Seimo Pirmininkas.

Rima Baškienė akcentavo, kad būtina numatyti ilgalaikį veiksmų planą ir būtinas priemones, kurios padėtų užkirsti kelią smurtui ir sureguliuotų vaiko teisių priežiūros sistemą, nes šios problemos neišsprendžiamos per vieną dieną, tam reikia visų institucijų bendradarbiavimo.

Susitikime dalyvavo Nacionalinės šeimų ir tėvų ir Lietuvos tėvų forumo asociacijų, VšĮ Laisvos visuomenės instituto ir VšĮ "Šeimos instituto", NVO koalicijos "Už vaiko teises" atstovai. Seimas vasario 14 d. rinksis į neeilinę sesiją, kurioje bus svarstomi su Vaiko teisių apsaugos gerinimu susiję klausimai, informaciją pateiks ir į Seimo narių klausimus atsakys socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, vaiko teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė. Bus rengiama speciali diskusija dėl sisteminių problemų vaiko teisių apsaugos srityje.

Pasaulyje 52 šalys įstatymais uždraudė fizines bausmes. Keturios smurto rūšys - psichologinis, fizinis, seksualinis ir nepriežiūra yra išskiriamos JTO Vaiko teisių konvencijoje, Pasaulio sveikatos organizacijos ir Europos Komisijos dokumentuose bei rekomendacijose.

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11