Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Ar pagerės socialinės globos paslaugų kokybė?

2017-03-02

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas kartu su Lietuvos pagyvenusių ir neįgalių žmonių įstaigų ir vadovaujančių darbuotojų asociacijos "Rūpestinga globa" surengė konferenciją "Socialinės globos paslaugų kokybės gerinimas: iššūkiai, aktualijos ir galimybės". Konferencijos tikslas - įvertinti ilgalaikės priežiūros įstaigų suaugusiems asmenims situaciją, išsiaiškinti problemas ir pateikti įžvalgas apie galimybes ir perspektyvą. Apie socialinės globos paslaugų organizavimo perspektyvas Lietuvos globos įstaigų vadovaujančiam personalui bei slaugos paslaugų integravimo aktualijas ilgalaikės socialinės globos sistemoje kalbėjo Socialinės apsaugos ir darbo bei Sveikatos ministerijos atstovai, praktikų mintis ir kas šiandien trukdo atitikti valstybės keliamus reikalavimus kokybei pateikė įvairaus pavaldumo ir įvairių statusų globos įstaigų vadovai. Buvo kalbama apie senyvo amžiaus asmenų gerovę socialinės globos namuose, bendrųjų ir profesinių kompetencijų reikalingumą dirbant socialinį darbą su senyvo amžiaus žmonėmis, naujų technologijų pritaikymą slaugos ir globos įstaigose. Taip pat buvo kalbama apie 20 metų veiklos patirtį ilgalaikės socialinės globos paslaugų rinkoje, savivaldybės ir privataus sektoriaus bendradarbiavimo patirtį organizuojant ilgalaikes socialinės globos ir slaugos paslaugas, apie savivaldybės ir religinės bendruomenės bendradarbiavimą. Konferencijos svečias Estijos Socialinių paslaugų centro valdybos pirmininkas Vambola Sipelgas kalbėjo apie ilgalaikės socialinės priežiūros įstaigų vystymosi patirtį Estijoje.

Seimo III rūmų parodų galerijoje konferencijos dieną buvo eksponuojama Jonavos globos namų projekto "Senjorų retro" darbai - fotografijos, kuriose įamžinti globos namų senjorai. Ši paroda parodo vyresnio amžiaus žmogaus grožį ir įamžina jų atminimą.

Sveikindama konferencijos dalyvius dėkojau žmonėms, kurie savo gyvenimą paskyrė rūpintis kitais žmonėmis ir pasirinko kilnų, bet sunkų socialinio darbuotojo darbą. Man, kaip Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto narei, socialinės globos paslaugų svarba suprantama, nes per aštuonerius darbo metus šiame komitete esu aplankiusi daugumą Lietuvoje esančių globos įstaigų. Globos įstaigų mūsų šalyje akivaizdžiai nepakanka, nes dar daug žmonių gyvena vieniši ir pamiršti, todėl labai svarbu užtikrinti ministerijų, savivaldos ir bendruomenių bendradarbiavimą, kad visais žmonėmis būtų pasirūpinta ir užtikrinta paslaugų jiems kokybė.

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11