Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Tarėsi valdančiosios koalicijos nariai

2017-04-11

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos ir Lietuvos socialdemokratų frakcijų nariai aptarė svarbius švietimo įstaigų vadovų kadencijas nustatančius, alkoholio prieinamumą mažinančius įstatymų projektus bei naująjį Darbo kodekso projektą.

Susitikime dalyvavo LR Prezidentės patarėjai, Švietimo ir mokslo, Sveikatos apsaugos bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijų vadovai. Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis, svarstant Lietuvos Prezidentės teikiamas Švietimo įstatymo pataisas, kuriomis siūloma nustatyti, kad švietimo įstaigų vadovai gali būti skiriami į pareigas viešo konkurso būdu penkeriems metams, tačiau ne daugiau kaip du kartus iš eilės toje pačioje įstaigoje, akcentavo, kad mokyklų vadovų kadencijos yra reikalingos. Susitikime buvo diskutuojama kaip įvykdyti įsigaliojimo mechanizmą, kad būtų socialiai apsaugotos garantijos žmonių, kurie šiandien dirba mokyklų vadovais, būtina parengti konkursų grafiką, motyvuoti žmones, kad jie siektų vadovų posto, didinti jų atlyginimus. Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė patikino, kad šiuo klausimu vyksta diskusija, kad buvo daug susitikimų su mokyklų vadovais, su savivaldybėmis ir su asociacijomis. Ruošiantis pokyčiams privalu įvertinti reformos kaštus bei pasirengti reformos įgyvendinimui. Buvo aptarti siūlymai kurti vadovų rezervą, išdėlioti kadencijų įvedimą laike bei daugelis kitų su tuo susijusių klausimų.

Darbo santykius liberalizuojantis naujasis Darbo kodeksas buvo priimtas dar praėjusią kadenciją, tačiau naujasis Seimas pusmečiui atidėjo jo įsigaliojimą ir pavedė Trišalei tarybai pateikti savo siūlymus. Kovo 17-ąją darbuotojų, darbdavių ir Vyriausybės atstovai baigė diskusijas dėl Darbo kodekso nuostatų. Sutarta dėl darbo laiko, poilsio, kolektyvių darbo santykių bei eilės kitų nuostatų. Trišalėje taryboje sutarta dėl darbo arbitražo sprendimų nevykdymo maksimalaus baudos dydžio, dėl darbinio teisnumo ir veiksnumo sąvokos grąžinimo, dėl kompensacijos už darbą lauko sąlygomis ir kilnojamojo darbo pobūdžio grąžinimo. Sutarta, kad darbuotojų atostogos per metus sieks 20 darbo dienų, o papildomos atostogų dienos bus reguliuojamos Vyriausybės nutarimais. Darbuotojai per savaitę negalės dirbti ilgiau nei 60 valandų, įskaitant papildomą darbą ir viršvalandžius. Dirbantiesiems pagal suminę darbo laiko apskaitą bus taikomas 3 mėnesių apskaitinis laikotarpis, o maksimalus darbo laikas - ne daugiau kaip 52 valandos per savaitę, neįskaitant papildomo darbo. Trišalė taryba nutarė, kad darbo tarybos bus steigiamos įmonėse, kuriose dirba ne mažiau kaip 20 darbuotojų, tačiau jei trečdalis darbuotojų priklauso profesinei sąjungai, tarybos funkcijas perims profesinė sąjunga. Vieta darbo taryboje turės priklausyti profsąjungai ir t.t. Dėl nesutartų klausimų bus diskutuojama Seime. Balandžio 19 d. LR Vyriausybė priims sprendimą ir Darbo kodeksą pateiks Seimui.

Sveikatos apsaugos ministras A. Veryga informavo apie kovos su girtavimu problemą sprendžiančius įstatymų projektus, kurie artimiausiu metu jau pasieks Seimą. Seimo nariai sutarė, kad koalicijos pasitarimai bus rengiami nuolat.

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11