Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Seime atidaryta puodžių sostinės - Kuršėnų - tautodailininkų paroda

2017-05-03

LR Seime iškilmingai atidaryta Šiaulių rajono tautodailininkų darbų paroda "Ir mes įmynėme pėdas į Lietuvos istoriją". Archyviniuose dokumentuose yra užfiksuota, kad Kuršėnų valsčiaus savivaldybė pradėjo kurtis 1918 metų vasario pabaigoje. Tų pačių metų lapkričio 30 d. įvyko pirmasis vykdomojo komiteto posėdis. Kuršėnų savivalda 2018 metais švęs savo įkūrimo šimtmetį. Šia proga LR Seime surengta paroda, skirta Kuršėnų miestui ir jo žmonėms. Man, kaip šios parodos globėjai, buvo ypač džiugu pristatyti kūrybą net 25 šio krašto tautodailininkų: keramikų, medžio drožėjų, tapytojų, karpytojų iš popieriaus, florisčių.

Susirinkusius dainomis pasveikino Kuršėnų meno mokyklos vokalinis kvartetas, vadovaujamas mokytojų Hanos Mockienės ir Audronės Vaitekūnienės bei Meškuičių instrumentinė grupė.

Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centro direktorė Birutė Poškienė ir Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro direktorės pavaduotojas Zenonas Gestautas akcentavo, kad Kuršėnai - daugelio žymių žmonių tėviškė. Čia gimė generolas Stasys Raštikis, kalbininkas Vytautas Vitkauskas, aktoriai - Antanas Gabrėnas, Kazimiera Kymantaitė, poetai - Stasys Anglickis ir Vacys Reimeris, pirmųjų kalendorių sudarytojas Laurynas Ivinskis ir daugelis kitų. Kuršėnų krašto istorija suguldyta penkiasdešimtyje knygų, kurių dalis eksponuojama parodoje. Taip pat pristatytas Zigmo Ripinskio ir Algimanto Puodžiūno filmas "Iš Kuršėnų molio", pasakojantis apie Kuršėnų molio meistrus.

Susirinkusius su parodos atidarymu pasveikino Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras, LR Seimo narys , Kultūros mecenatas Ramūnas Karbauskis, Kuršėnų seniūnijos seniūnas Vytautas Gedmontas. Kuršėnų miesto garbės pilietis, kuršėniškių klubo Vilniuje prezidentas Stasys Lipskis pagarsino apie archyvuose surastus dokumentus, kuriuose užfiksuota, kad Kuršėnų valsčiaus savivaldybė pradėjo kurtis 1918 metų vasario pabaigoje ir rajono vadovams įteikė šių dokumentų kopijas.

Kuršėnų ūkininkų Ilonos ir Petro Baristų iškepta duona įteikta Seimo pirmininkui Viktorui Pranckiečiui, kuris nuoširdžiai pasveikino parodos atidarymo proga.

Primindama kuršėniškio poeto Vacio Reimerio žodžius " O žeme, auksine, o žeme, molėta, kiek kartų žemaičio glausta ir mylėta..., akcentuodama, kad Lietuva visada buvo ir bus didinga valstybė, nes turi kuo didžiuotis - čia gyvena ir kuria talentingi žmonės, linkėjau tautinio meno kūrėjams, kad kūrybinis įkvėpimas, meilė savo kraštui dar labiau suteiktų noro kurti ir savo darbais puošti Lietuvą. Grupei tautodailininkų ir kūrybinių darbuotojų buvo įteiktos LR Seimo padėkos. Po parodos atidarymo Šiaulių rajono delegacijai suorganizuota ekskursija po LR Seimą.

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11