Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Punios - Mažosios Lietuvos kultūros sostinės - šventė prie Punios piliakalnio

2017-07-22

Alytaus rajono seniūnijų gyventojai ir svečiai šalia gražiausio piliakalnio, vadinamo Margio kalnu, ant Nemuno kranto surengė įspūdingą Punios - mažosios Lietuvos kultūros sostinės, šventę. Viduramžiais tarp svarbiausių Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės miestų minėta Punia mena kunigaikščio Margirio kovas su kryžiuočiais. 1336 metų Pilėnų tragedija istoriškai priskiriama Punios piliakalniui. Šio krašto žmonės ir toliau puoselėja garbingą savo krašto istoriją. Šventės metu čia tradiciškai minimos Onos, nes Punia yra tapusi ir Onų sostine.

Alytaus rajono meras Algirdas Vrubliauskas paragino džiaugtis būnant kartu, pasidžiaugė darbščiais žmonėmis. Už ypatingą atsidavimą savo krašto tradicijų puoselėjimui Alytaus rajono garbės pilietės ženklą įteikė ilgametei kultūros darbuotojai, dainų kūrėjai, moterų ansamblio "Alasėlis" vadovei Genovaitei Švabienei.

Sveikindama šventės dalyvius dėkojau už pagarbą savo krašto tradicijoms ir gebėjimą jas perduoti iš kartos į kartą, mokėjimą didžiuotis savo valstybe ir ją turtinti. Už nuopelnus kultūrai įteikiau padėkas Punios šviesuoliams: Petrui Džervui ir Emilijai Lukšytei-Krušinienei.

Vienuolika seniūnijų savo kiemeliuose pristatė dzūkiškus amatus, valgius, dainas ir šokius.

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11