Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Susitikimas su Šiaulių regiono žemdirbiais

2017-08-11

Šiaulių rajono savivaldybės salėje Šiaulių regiono ūkininkai, savivaldybių bei įstaigų atstovai atvyko diskutuoti apie esamą situaciją žemės ūkyje bei numatomus pokyčius. Diskusijoje dalyvavo žemės ūkio ministras Bronius Markauskas, LR Seimo nariai: Valius Ąžuolas, Rima Baškienė, Vitalijus Gailius, Ramūnas Karbauskis, Juozas Rimkus, Valerijus Simulik.

Kalbėjome apie planuojamus pokyčius, kurių paskirtis - mažinti socialinę atskirtį bei tiesioginių išmokų suvienodinimą ES šalyse, apie planuojama sumažinti biurokratiją bei žemdirbių pildomų žurnalų, susijusių su gamtosauginiais reikalavimais, skaičių. Lietuvoje yra 136 tūkst. ūkininkų, todėl būtina padėti jiems vystyti verslą. Jei numatomi mokestiniai pakeitimai, jie turi turėti nuoseklų išaiškinimą ir pereinamąjį laikotarpį.

Susitikime buvo aptartos melioracijos problemos, Rizikų valdymo fondo steigimas dėl vis intensyvėjančios klimato kaitos padarinių.

Seimo narys Ramūnas Karbauskis akcentavo, kad Valstiečių frakcija ir toliau darys viską, kad tiesioginės išmokos ES būtų suvienodintos, kad mažėtų "šešėlinė" ekonomika. Dirbdama aktyviai frakcija susiduria su milžinišku pasipriešinimu, tai parodė Miškų reforma, pertvarka Lietuvos geležinkeliuose, Valstybės tarnyboje. Dabar veikiantis Fiskalinės drausmės įstatymas neleidžia skirti daugiau lėšų socialinei pagalbai ar kitoms valstybės reikmėms, o net turint ženklų biudžeto viršpelnį - lėšos turi būti skiriamos Valstybės skolos, kuri lyginant su kitomis ES šalimis yra gana kukli, mažinimui.

Susitikime kalbėję ir kiti Seimo nariai bei renginį vedęs Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras akcentavo žemės ūkio svarbą.

Kalbėdama susitikime kalbėjau, kad laukia sudėtinga LR Seimo Rudens sesija. Vieni iš svarbiausių darbų - 2018 metų biudžeto formavimas ir mokestinių įstatymų priėmimas. O vykdomos reformos ir optimizavimas turi prasidėti ne nuo savivaldybėse dirbančių žemės ūkio specialistų, o nuo ministerijose dirbančiųjų skaičiaus mažinimo. Regionų stiprinimas yra vienas iš svarbiausių mūsų programos uždavinių.

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11