Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Santarvės fondo apdovanojimas

2015-02-02

Naisių bendruomenės kultūros rūmuose, Šiaulių rajone, 2015 m. vasario 2 d. kultūros mecenatui, ūkininkui Ramūnui Karbauskiui už nesavanaudišką gyvenimo veiklą puoselėjant santarvę ir tautinę savo šalies žmonių savimonę buvo iškilmingai įteiktas Lietuvos Santarvės fondo apdovanojimas - aukso medalis "Pro augenda concordia" ("Už santarvės puoselėjimą"). Šių metų Santarvės fondo veiklos tikslas buvo atkreipti žmonių dėmesį į dvasingumą, draugiškumą, grožio pajutimo supratimą, viso to iškėlimą virš abejingumo, puikybės, fizinės jėgos ir smurto demonstravimo bei kt. Santarvės fondo valdybos nutarimu šiemet Santarvės ordinu ,,Pro augenda concordia" (Už santarvės puoselėjimą) apdovanotas operos dainininkas Virgilijus Noreika. Auksiniais Santarvės medaliais (Už santarvės puoselėjimą) apdovanoti: Jerzy Bahr - buvęs Lenkijos ambasadorius Lietuvoje ir Lietuvos kultūros mecenatas R. Karbauskis.

Renginyje dalyvavo daug garbių svečių. Seimo narė Rima Baškienė džiaugėsi, kad geri R. Karbauskio darbai neliko nepastebėti, prisiminė daug jo nuveiktų darbų Lietuvos žmonių labui, atkreipė dėmesį į pastarosios savaitės ženklius apdovanojimus - NVO vaikams konfederacija nominavo jį "Geriausio vaikų draugo" vardu, o sausio 30 d. jam įteiktas pirmasis Kultūros mecenato ženklas bei diplomas.

Santarvės fondas - visuomeninė labdaros organizacija, kurios tikslas - viešinti, kaupti ir remti asmenų bei kolektyvų veiklą, kuria vienijama tauta (mokslo, kultūros meno ir kitose visuomeninės kūrybos srityse). Ji stebi viešų asmenų žingsnius, poelgius, sprendimus, visuomenei ar valstybei atliekamus vertingus darbus, įvertina juos ir viešai paskelbia. Santarvės fondo steigėjas yra visuomeninės veiklos ir pilietiškumo kupinas Julius Kazėnas.

Santarvės ordinu jau yra apdovanoti: poetas Justinas Marcinkevičius, kardinolas Vincentas Sladkevičius, monsinjoras Kazimieras Vasiliauskas, literatūrologė Viktorija Daujotytė-Pakerienė, Prezidentas Algirdas Brazauskas, Prezidentas Valdas Adamkus, aktorius Donatas Banionis, vienuolis Tėvas Stanislovas-Dobrovolskis, Lenkijos Respublikos Prezidentas Aleksandras Kwasnewskis, ambasadorius Antanas Vinkus, Islandijos užsienio reikalų ministras Jonas Baldvinas Hannibalsonas, akademikas Jonas Kubilius, alpinistas Vladas Vitkauskas, atlikėjas Andrius Mamontovas, dirigentas Donatas Katkus ir kiti.

SANTARVĖS PRIESAIKA

Pasirašydamas šią priesaiką prieš visus geros valios žmones ir savo sąžinę iškilmingai pasižadu:

Visur ir visada saugoti ir skleisti Santarvės idėją, siekti tolerancijos bei supratimo tarp žmonių, tautų, kultūrų ir religijų.

Nesitaikstyti su blogiu bei neteisybe ir visame kame ieškoti gėrio, vardan Tiesos, Meilės ir Santarvės.


← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11