Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Šv. Valentino diena kitaip "Žalgirio" arenoje

2015-02-14

Jau aštuntą kartą Kaune vasario 14-osios vakarą rengiama Valentino diena kitaip "Mylėk ir daryk, ką nori" (2011 m. pelniusi geriausio šalyje jaunimo renginio apdovanojimą) ir šiemet sulaukė didžiulio kauniečių ir miesto svečių susidomėjimo.

Tūkstančiai žmonių iš visos Lietuvos ir užsienio atsiliepė į Kauno arkivyskupijos kvietimą per Šv. Valentiną švęsti tikrąją meilę, kuri yra daugiau ir tvariau, nei vien gražieji Valentino dienos laiškeliai ir dovanėlės, tą meilę, kuria jau esame Dievo pamilti ir kuria dėl to neįmanoma nesidalinti.

Šioje šventėje dalyvavo grupė Seimo narių: Rima Baškienė, Rimantas Jonas Dagys, Kazys Starkevičius, Rimantas Dumčius, Rytas Kupčinskas, Kazimieras Kuzminskas ir kiti. Seimo nariai mielai bendravo su šventės dalyviais.

"Mielas jaunime, gerai įsidėmėkite popiežiaus Pranciškaus žodžius tris žodžius apie meilę: "prašau", "ačiū" ir "atleisk", - sakė visus sveikinęs Kauno arkivyskupas metropolitas Sigitas Tamkevičius SJ. Ganytojas sykiu visus pasveikino ir artėjančios Vasario 16-osios proga, palinkėdamas karštai mylėti ir tėvynę Lietuvą.

Šventėje kalbėjo kunigas pranciškonas Paulius Vaineikis bei svečiai iš Italijos ir Vokietijos. Kunigas P. Vaineikis pastebėjo, kokie drąsūs buvo prieš daug metų gyvenusio šv. Augustino pasakyti žodžiai: "Mylėk ir daryk, ką nori." Bet tai tik tada, kai meilė tikra, kai ji - kaip tas tikras pinigas, duodantis daug galimybių, o jam atskirti nuo netikro būtinai reikia originalo. "Meilės originalas yra Dievas, nes Jis yra meilė", - džiaugsmingai skelbė brolis pranciškonas. Jis linkėjo: "Jei Jūsų meilė kantri, meilė maloninga, ji nepavydi; meilė nesididžiuoja ir neišpuiksta. Ji nesielgia netinkamai, neieško savo naudos, nepasiduoda piktumui, pamiršta, kas buvo bloga, nesidžiaugia neteisybe, su džiaugsmu pritaria tiesai. Ji visa pakelia, visa tiki, viskuo viliasi ir visa ištveria. Meilė niekada nesibaigia - jums tiesiog pasisekė!"

"Labai dėkoju už gyvenimą, pasaulį, kuris yra Dievo meilės pareiškimas mums", - kalbėjo Paddy Kelly (Michael Patric Kelly), bemaž šešiais stiliais muzikuojantis atlikėjas, pardavęs daugiau nei 20 milijonų albumų, pelnęs 48 auksinius ir platininius diskus, pradėjęs nuo gatvės muzikantų, vėliau tapusių pasaulinio garso grupe "Kelly Family".

Tą vakarą "Žalgirio" arenoje P. Kelly su grupe ne tik pradžiugino tūkstantines minias jau pažįstamomis melodijomis ir dainomis iš naujojo albumo "Human", bet ir pasidalijo stulbinančiai atviru liudijimu. Paklaustas, kas jam yra meilė, sakė, jau dabar, sukūręs šeimą, suprantantis, kas ji yra. Be meilės savo artimiesiems, muzikai, pati giliausia meilė yra Dievo meilė, ir ji padarė daug stebuklų jo gyvenime. Tai ir merginos, kurią dainininkas mylėjo nuo paauglystės, meilė - tik po 20 metų ji atsiliepė ir tapo jo žmona. "Aš ieškojau, beldžiau, prašiau, mano širdis buvo atvira, ir Dievas įžengė į mano gyvenimą", - liudijo garsus atlikėjas, visus padrąsindamas Evangelijos eilute: "Kas ieško, randa" (Mt 7).

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11