Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Kuršėnų miesto Garbės piliečiu išrinktas Vytautas Kirkutis

2015-02-16

Lietuvos valstybės atkūrimo dieną paskelbtas ir apdovanotas Kuršėnų miesto garbės pilietis. Garbinga nominacija įteikta Lietuvos rašytojų sąjungos nariui, publicistui, kraštotyrininkui, visuomenės veikėjui, "Šiaulių krašto" dienraščio kultūros, meno ir literatūros priedo "Atolankos" įkūrėjui ir redaktoriui Vytautui Kirkučiui.

Kuršėnų miesto garbės piliečio vardas V. Kirkučiui suteiktas už Šiaulių krašto ir Kuršėnų miesto kultūros turtinimą, visuomeniškai aktualią publicistiką, ilgametę kraštotyrinę veiklą, Kuršėnų miesto vardo garsinimą. Devintąjį Kuršėnų miesto garbės pilietį pasveikino LR Seimo narė Rima Baškienė, įvardindama svarius ir reikšmingus V. Kirkučio darbus Kuršėnams ir visai Lietuvai. Ji įteikė nominantui Lietuvos Respublikos vėliavą.

V. Kirkutis prisipažino, kad jam malonu džiaugtis ir gėrėtis tokiomis akimirkomis, tačiau kartu pabrėžė, kad čia svarbiausias ne jis, o visi, kurie jam padeda gyventi, dirbti, rašyti, leisti knygas ir būti tokiu, koks yra. Nominantas kalbėjo apie tai, kad žmogus gyvena dėl kitų, o ne dėl savęs: "Mes esame laimingi tiek, kiek esame santarvėje, harmonijoje su savimi ir kitais, tiek, kiek įsirašome į kitų gyvenimus."

Vytautas Kirkutis rašo poeziją, prozą, publicistiką. Nuo 1999 m. yra Lietuvos rašytojų sąjungos narys. Jis yra Lauryno Ivinskio bei Zigmo Gėlės premijų laureatas, 2013 m. apdovanotas Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medaliu "Tarnaukite Lietuvai".

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11