Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Šešioliktoji knygų mugė - ypatingas kultūrinis reiškinys

2015-02-19

Lietuvos parodų ir kongresų centre "Litexpo". Vasario 19-22 dienomis vyko Vilniaus knygų mugė - didžiausia knygų mugė Baltijos šalyse. Joje kasmet dalyvauja apie 300 leidyklų iš Lietuvos ir užsienio šalių, mugę per keturias dienas aplanko per 60 tūkst. lankytojų.

LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė atidarydama 16-ąją knygų mugę, ją pavadino ypatingu Lietuvos kultūriniu reiškiniu. "Knygos Lietuvoje yra skaitomos ir vertinamos. Esame knygos ir rašto tauta, per lietuvišką žodį atėjusi į valstybingumą, o laisvės pergalė nebūtų įmanoma be spausdinto žodžio, be atviros ir nevaržomos minties, be tų, kurie rašo, verčia, redaguoja, leidžia ir skaito. Išskirtinio dėmesio čia susilaukia ne tik literatūros naujienos, bet ir mūsų istorinė atmintis. Ji mums padeda suprati, kaip saugoti ir ginti savo valstybę. Moko nekartoti praeities klaidų ir susitelkti šiandieniniams iššūkiams", - kalbėjo Prezidentė.

Sveikindamas į bendravimo, dialogo, diskusijų ir skaitymo erdvę susirinkusius svečius kultūros ministras Šarūnas Birutis kalbėjo: ,,Neseniai šventėme Vasario 16-ąją - prisiminėme, kaip gera yra būti laisviems ir kaip svarbu išlikti vieningiems. Šiandien kaip niekada anksčiau suprantame, koks svarbus yra gebėjimas kalbėtis, pažinti ir suprasti vieniems kitus, atrasti kultūrinius bendrumus. Kalbėkimės, skaitykime, raskime bendrų interesų, matykime pasaulį autorių, menininkų, kūrėjų akimis, tačiau ir mokykimės analizuoti, konstruktyviai kritikuoti, suprasti priežasties bei pasekmės ryšius, daryti savarankiškas išvadas".

Paramos ir labdaros fondas "Švieskime vaikus" didelį dėmesį skiria mažiesiems skaitytojams. Ketvirtoje salėje įsikūrusioje jaukioje aplinkoje vaikų laukė pažintis su fondo "Švieskime vaikus" įkūrėjais Ramūnu Karbauskiu ir Andriumi Mamontovu, Nacionalinio vaikų literatūros konkurso laureatais, Naisių vasaros teatro aktoriais, įsikūnijusiais į spalvingus spektaklio "Troliai mumiai ir Burtininko skrybėlė" personažus. Visiems buvo dovanojamos Prano Mašioto knygelės, autoriniai kompaktiniai diskai. tiek į visų dienų renginius. Vienas iš paramos ir labdaros fondo "Švieskime vaikus" įkūrėjų, galybės vaikų edukacijai skirtų projektų rėmėjas Ramūnas Karbauskis kalbėjo, kad šiuo metu daromi darbai paliks gilų pėdsaką gražesnės visuomenės formavimesi, nes knyga yra raktas į vaiko sielą, žadinanti norą pažinti pasaulį, vertybes, kuriomis jie galėtų vadovautis visą likusį gyvenimą."

Knygų mugę, paramos ir labdaros fondo "Švieskime vaikus" stendą aplankiusi Seimo narė Rima Baškienė džiaugėsi, kad vis daugiau vaikų atitrūksta nuo kompiuterių ir palinksta prie knygos, o paramos ir labdaros fondo "Švieskime vaikus" veiklą įvardino kaip sektiną pavyzdį, suteikianti vaikams daug džiaugsmo ir galimybių tobulėti.

Knygų mugėje vyko daug knygų pristatymų bei susitikimų su rašytojais.

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11