Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Iškilmingu posėdžiu paminėtas Seimo Narkomanijos ir alkoholizmo prevencijos komisijos veiklos 10-metis

2015-03-18

Dešimties metų Seimo Narkomanijos ir alkoholizmo prevencijos komisijos veiklos rezultatus aptarė Seimo nariai ir įvairių institucijų, susijusių su šia veikla, atstovai, susirinkę į Seimo Konstitucijos salę. Iškilmingame renginyje pranešimus skaitė Valstybinio psichikos centro, Reabilitacijos bendruomenių asociacijos, Kriminalinės policijos, Švietimo ir mokslo ministerijos bei kitų institucijų atstovai, pateikdami daug statistinės ir analitinės informacijos bei akcentuodami savivaldybių įtaką, sprendžiant narkomanijos ar alkoholizmo problemas. Atkreiptinas dėmesys, kad psichotropinių medžiagų naudojimas ir su tuo susijusių ligų, tokių kaip ŽIV ir AIDS, atvejų vis dar daugėja, visuomenėje vis dar dažni patyčių ir smurto atvejai, kuriuos iššaukia alkoholio vartojimas. Posėdyje daug pastebėjimų išsakė Narkomanijos prevencijos komisijos pirmininkė L. Dmitrijeva, buvusios šios komisijos pirmininkės V. V. Margevičienė ir R. Visockytė.

Seimo narė Rima Baškienė, jau antrą kadenciją dirbanti Narkomanijos ir alkoholizmo prevencijos komisijoje, visada aktyviai pasisako prieš alkoholio žalą mūsų visuomenei, ypač - jaunimui. Ji yra parengusi eilę teisės aktų, kurių pagrindu ribojamas alkoholio vartojimas ir jo prekyba renginiuose, kuriuose dalyvauja nepilnamečiai. R. Baškienė akcentavo į būtinybę daugiau dėmesio skirti prevenciniam darbui. Pasak Seimo narės, bendrojo ugdymo programose būtina pateikti vis daugiau informacijos apie psichotropines medžiagas, didinti mokyklų socialinių pedagogų, taip pat - dirbančiųjų pedagoginėse-psichologinėse tarnybose skaičių ir jų darbo efektyvumą bei ir skirti deramą finansavimą tikslinių programų įgyvendinimui, taip pat - bendravimui su moksleivių tėvais ir jų švietimui. R. Baškienė įsitikinusi, kad būtinas prevencinių programų akreditavimas, kaip galimybė užtikrinti jų kokybę. Būtina labiau koordinuoti Lietuvoje veikiančių komisijų ir institucijų veiklą, ją nukreipiant bendram tikslui - narkomanijos ir alkoholizmo prevencijai.

Parlamentarė atkreipė dėmesį, kad Seimo narių iniciatyva nuo 2015 m. spalio 1 d. bus įvedamas neformaliojo ugdymo krepšelis (apie 15 eurų vienam vaikui) ir tam valstybės biudžete jau skirta 324 mln. eurų. Šiuo pagrindu padidės moksleivių popamokinis užimtumas.

← Atgal

Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11