Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Naujienos

Teatrų šventė Kuršėnuose

2015-03-28

Kovo 28 d. Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centre vyko teatrų šventė "Teatro uždangą praskleidus", skirta Tarptautinei teatro dienai paminėti. Žiūrovus džiugino Kuršėnų kultūros centro mėgėjų teatro "Mozaika" aktoriai, parengę spektaklį "Sename dvare" ( režisierius Petras Valskys), (pagal Šatrijos Raganos apysaką). Spektaklyje vaidino aktorė Agnė Gregorauskaitė, kurios ryšiai su Kuršėnais siejami per čia gyvenusią jos motiną Kazimierą Kymantaitę.

Skaityti toliau →

Teatro gerbėjai minėjo Tarptautinę teatro dieną ir "Naisių vasaros teatro" veiklos penkmetį

2015-03-27

Kovo 27 d. pilnutėlėje Šiaulių koncertų salėje "Saulė" vyko Tarptautinės teatro dienos minėjimas. "Naisių vasaros teatro" kūrybinė grupė mini savo kūrybinės veiklos penkmetį. "Naisių vasaros teatras" yra vienintelis teatras Lietuvoje, kurio visi spektakliai nemokami. Tarptautinės teatro dienos ir savo kūrybinės veiklos penkmečio proga žiūrovams buvo pristatytas epizodas iš šiuo metu statomo naujo spektaklio "Locna laimė. Žemaitė". Vienuolika šio teatro aktorių scenoje į visumą sujungė rašytojos Žemaitės biografiją ir jos kūrybą. Gyvenimo išmintimi dalijosi pati rašytoja (aktorė Vaida Kavaliauskaitė), jos pasiekimais džiaugėsi P. Višinskis (aktorius Vaidas Vaitiškis), lietuvybės puoselėjimu rūpinosi bajoraitė Gabrielė Petkevičaitė (aktorė Gerda Vilimaitė), XIX a. pabaigos-XX a. pradžios "laimės nutekėjimo" temą atgaivino Zosė (aktorė Orinta Jazdauskaitė) ir Topylis (aktorius Tomas Montvila).

Skaityti toliau →

Šiaulių rajono meno kolektyvams įteiktos "Aukso paukštės" statulėlės

2015-03-21

Kovo 21 d. Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centre buvo įteiktos dvi "Aukso paukštės" statulėlės. 1999 m. Lietuvos liaudies kultūros centras ir Pasaulio lietuvių dainų šventės fondas įsteigė metų nominacijas "Aukso paukštė" geriausiems mėgėjų meno kolektyvams ir jų vadovams. Šiemet jau šešioliktą kartą "Aukso paukštės" nominacijomis buvo įvertinti labiausiai nusipelnę šalies folkloro, liaudiškos muzikos, vokaliniai, liaudiškų šokių ansambliai, chorai ir teatrai.

Geriausiu miestelio šokių kolektyvu ir vadovu tapo Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro pagyvenusiųjų liaudiškų šokių grupė "Diemedis" ir jo vadovė Egidija Šėgždaitė. Geriausio tradicinės instrumentinės muzikos atlikėjo ir vadovo nominacija atiteko Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro tradicinių styginių instrumentų grupei ir jos vadovui Raimondui Sinkevičiui.

Skaityti toliau →

Į Mišrios Seimo narių grupės klausimus atsakinėjo Krašto apsaugos ministras

2015-03-19

Valstybės gynimo taryba priėmė sprendimą sugrąžinti 2008 m. panaikintą privalomąją karo tarnybą. 2015 m. kovo 19 d. Seime ypatingos skubos tvarka dėl to buvo pateiktas ir priimtas įstatymo projektas. Numatoma, kad kasmet į privalomąją pradinę karo tarnybą bus pakviečiama iki 3 500 karių, taip pat bus didinamas ribinis bendras karių skaičius.

Kad tiksliau išsiaiškintų Valstybės gynimo tarybos ir pateikto įstatymo įgyvendinimo priemones, Mišrios Seimo narių grupės Seimo nariai pokalbiui pasikvietė Krašto apsaugos ministrą Juozą Oleką.

Skaityti toliau →

Rašinių konkurso "Lietuvos ateitis - kokia ji? Koks bus Tavo indėlis?" laureatai pagerbti Seime ir savo mokyklose

2015-03-18/23

LR Seime Prezidento A. M. Brazausko salėje vyko Seimo narės Dalios Teišerskytės inicijuoto moksleivių rašinių konkurso ,,Lietuvos ateitis - kokia ji? Koks bus Tavo indėlis?" laureatų apdovanojimas. Konkursui buvo atsiųsti 158 rašiniai iš įvairių Lietuvos mokyklų. Apdovanojimų metu koncertavo Vilniaus Karoliškių muzikos mokyklos auklėtiniai.

Laureatų pagerbimo šventėje dalyvavo Seimo narė Rima Baškienė. Ji džiaugėsi originaliomis mokinių mintimis apie Lietuvą, dėkojo jaunosios kartos atstovams ir jų mokytojams bei tėveliams už skleidžiamą optimizmą ir pasitikėjimą mūsų valstybe bei nusiteikimą nuoširdžiai dirbti dėl jos ateities.

Skaityti toliau →

Iškilmingu posėdžiu paminėtas Seimo Narkomanijos ir alkoholizmo prevencijos komisijos veiklos 10-metis

2015-03-18

Dešimties metų Seimo Narkomanijos ir alkoholizmo prevencijos komisijos veiklos rezultatus aptarė Seimo nariai ir įvairių institucijų, susijusių su šia veikla, atstovai, susirinkę į Seimo Konstitucijos salę. Iškilmingame renginyje pranešimus skaitė Valstybinio psichikos centro, Reabilitacijos bendruomenių asociacijos, Kriminalinės policijos, Švietimo ir mokslo ministerijos bei kitų institucijų atstovai, pateikdami daug statistinės ir analitinės informacijos bei akcentuodami savivaldybių įtaką, sprendžiant narkomanijos ar alkoholizmo problemas. Atkreiptinas dėmesys, kad psichotropinių medžiagų naudojimas ir su tuo susijusių ligų, tokių kaip ŽIV ir AIDS, atvejų vis dar daugėja, visuomenėje vis dar dažni patyčių ir smurto atvejai, kuriuos iššaukia alkoholio vartojimas. Posėdyje daug pastebėjimų išsakė Narkomanijos prevencijos komisijos pirmininkė L. Dmitrijeva, buvusios šios komisijos pirmininkės V. V. Margevičienė ir R. Visockytė.

Skaityti toliau →

Savivaldos rinkimai Valstiečių ir žaliųjų sąjungai buvo sėkmingi

2015-03-15

Po 2015 m. savivaldybių tarybų rinkimų daugelyje savivaldybių Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga sustiprino savo pozicijas. 2011 m. savivaldos rinkimuose už mūsų Sąjungą balsavo 71 092 rinkėjų. 2014 metų Europos Parlamento rinkimuose sulaukėme 75 534 rinkėjų pasitikėjimo balsų. 2015 metų savivaldos rinkimuose už LVŽS balsavo 78 103 rinkėjai. Džiugu, kad pasitikėjimas Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga auga.

LVŽS išlaikė savo turėtas pozicijas ir turi 4 merus. Pirmajame rinkimų ture merais buvo išrinktas Ignalinos rajono meras Henrikas Šiaudinis ir Panevėžio rajono meras Povilas Žagunis, po antro rinkimų turo išrinkti Šakių rajono meras Juozas Bertašius ir Šiaulių rajono meras Antanas Bezaras. Pagal merų skaičių LVŽS aplenkė Darbo partiją bei partiją "Tvarka ir teisingumas". LVŽS iš viso gavo 9 proc. rinkėjų balsų ir turi 143 tarybos narių mandatus 42-ose savivaldybėse aplenkdama partiją " Tvarka ir teisingumas" bei Laisvės sąjungą (liberalus).

Skaityti toliau →

Respublikinė tautodailės paroda "Tradicijos dermė: žemaitiškas užsispyrimas, aukštaitiškas santūrumas" džiugino lankytojus

2015-03-14

2015 m. kovo 14 d. Šiauliuose, Dailės galerijoje įvyko respublikinės tautodailės parodos "Tradicijos dermė: žemaitiškas užsispyrimas, aukštaitiškas santūrumas" atidarymas. Ši paroda skirta etnografinių regionų metams, gyvų tautodailės tradicijų paieškoms ir tęstinumui. Parodos organizatoriai siekė priminti visuomenei Lietuvos etnografinių regionų (Aukštaitijos ir Žemaitijos) skirtingą raidą, sąsajas su baltų gentimis, istorinius, sociokultūrinius ir kitus ypatumus.

49-oje tautodailės parodoje eksponuojama daugiau nei tūkstantis darbų iš medžio, geležies, kera-mikos, tekstilės, gintaro - skulptūros, rūpintojėliai, tapybos kūriniai, buities padargai, velykiniai mar-gučiai, įrankiai, rūbai. Taip pat eksponuojami jau nykstančio amato, audimo, kūriniai - rankšluosčiai, lovatiesės. Darbus atvežė 270 tautodailininkų iš Šiaulių apskrities, taip pat Kauno, Mažeikių, Ukmer-gės bei kitų miestų.

Skaityti toliau →

Seimo nariai dalyvavo akcijoje "Lietuvai ir man"

2015-03-10

Nuo vasario 16 d. iki kovo 11 d. mokiniai, tėvai, pedagogai ir visi mūsų šalies piliečiai Lietuvoje bei užsienyje įsijungė į akciją "Lietuvai ir man", kurios metu buvo kviečiami pinti trispalves - geltonos, žalios ir raudonos spalvos - draugystės apyrankes, simbolizuojančias tautos vienybę ir išsakyti savo linkėjimus Lietuvai.

Skaityti toliau →

Pasitarimas su frakcijų ir komitetų vadovais

2015-03-09

LR Seimo frakcijų ir komitetų vadovai, dalyvaujant LR Vyriausybės nariams aptarė būsimos sesijos darbotvarkę. Kaip pasitarimo dalyvius informavo Seimo pirmininkė L.Graužinienė Seimo pavasario sesijos darbotvarkės prioritetu taps socialiniai ir darbo santykių klausimai, viešųjų finansų drausmės užtikrinimas, kova su šešėline ekonomika, korupcijos prevencija, teismo proceso optimizavimas, vals-tybės saugumo stiprinimo klausimai. Vienas didžiausių šios sesijos darbų - naujos redakcijos Darbo kodekso priėmimas, teikiamos Mokslo ir studijų įstatymo pataisos, numatomos naujovės sveikatos apsaugos srityje, teikiant įstatymų pakeitimus, kurie leis labiau atsižvelgti į pacientų interesus, suma-žins gydytojų biurokratinio darbo dalį. Bus teikiami užimtumo rėmimo įstatymo pakeitimai ir t.t Pa-vasario sesijoje planuojama surengti 50 plenarinių posėdžių. Vyriausybė Seimui pavasario sesijai pasiūlė 399 teisės aktų projektus. Iš viso pavasario sesijos darbų programoje yra apie 700 teisės aktų (be lydimųjų).

Skaityti toliau →

1 2 3 4 5 6 7 8


Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11