Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Naujienos

"Dar kartą apie sveikatą"

2014-06-26

Birželio 26 dieną Lietuvos Respublikos Seime įvyko Seimo narės Rimos Baškienės spaudos konferencija "Dar kartą apie sveikatą, kuri mus saugo. Juozo Dapšausko knygos "Sveikata mus saugo" argumentai". Joje knygos autorius J. Dapšauskas ir kiti sveiko gyvenimo būdo propaguotojai - Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidentas Dainius Kepenis, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto docentas dr. Aurelijus Veryga ir knygos mecenatas verslininkas Ramūnas Karbauskis - išsakė pastebėjimus sveikos gyvensenos, blaivybės klausimais.

Seimo narė Rima Baškienė atkreipė dėmesį, kad 2013-ieji buvo paskelbti Sveikatingumo metais, priimta daug teisės aktų, surengta daug konferencijų ir diskusijų. 2014-uosius metus sveikuoliai paskelbė Sveikos šeimos metais, siekdami, kad visuomenė būtų sveika ir blaivi.

Skaityti toliau →

Šeimų šventė: "Dora ir moralė - tvirtos šeimos pagrindas"

2014-05-21

Darnias šeimas sukvietė jau tradiciniu tapęs Šiaulių rajone renginys, skirtas Tarptautinei Šeimos dienai "Dora ir moralė - tvirtos šeimos pagrindas". Šventė prasidėjo Gruzdžių Švč. Trejybės bažnyčioje. Į Šv. Mišias susirinko gausus būrys šauniausių šeimų - ambasadorių, kurios buvo išrinktos iš kiekvienos Šiaulių rajono seniūnijos. Šv. Mišias už šeimas aukojo Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis, Šiaulių vyskupijos kancleris Evaldas Alūza, Gruzdžių parapijos klebonas Aivaras Jurgilas.

Skaityti toliau →

Mitingas už kalbą

2014-05-06

Gegužės 6 dieną, 12 val. prie Vilniaus M.Mažvydo bibliotekos vyko Lietuvos Sąjūdžio, Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos ir "Vilnijos" draugijos surengtas mitingas už valstybinę kalbą, tautą, Lietuvos valstybę ir jos teritorijos nedalomumą. Mitingo dalyviai reikalavo ginti lietuvių kalbą nuo siūlymų leisti asmenvardžius rašyti lotyniško pagrindo rašmenimis. Akcijos dalyviai rankose laikė plakatus "Įrašų įteisinimas lenkiškais rašmenimis lietuviškuose pasuose - NE", "Vilniaus krašto piliečių antivalstybiniam kurstymui - NE", "Tomašveski, šiandien - w, rytoj - autonomija?"

Skaityti toliau →

Vestuvės nukėlė į XV amžių

2014-03-21

Kuršėnuose atidaryta keramikos darbų paroda ir kartu atšvęstos tautodailininkų Aistės Jakelaitytės ir Mindaugo Turolevičiaus vestuves pagal XV amžiaus tradicijas.

Tautodailės ir amatų centro salėje, kur buvo eksponuojami jaunavedžių keramikos darbai, įvyko santuokos ceremonija. Susirinkusiems papasakota istoriją: kaip deivė Laima lėmė Mindaugo ir Aistės gimimą, kaip ji Mindaugo likimo siūlą nutiesė į Kuršėnus pas savo sesę Raganą, kuri pasitelkusi į pagalbą Mildą, įsimylėjėlių globėją Aušrinę ir meilės vilioklį Gondą suvedė Aistę ir Mindaugą, o Laumė - doros ir moralės saugotoja, dar ir subrandino jų meilę. Jaunuosius sutuokė Šiaulių rajono Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Birutė Babrauskienė. Skambėjo Šiaulių universiteto folkloro ansamblio "Vaiguva" sutartinės. Jaunuosius su švente ir bendros parodos atidarymu pasveikino LR Seimo narė Rima Baškienė su vyru tautodailininku Raimondu, Šiaulių rajono meras Algimantas Gaubas, vicemeras Antanas Bezaras, Kultūros skyriaus vedėjas Tomas Vaitkus. Laimės ir sėkmės linkėjo 4-ojo Puodžių karaliaus sūnus Vydmantas Vertelis ir daugelis kitų.

Skaityti toliau →

Gilvyčių kaimo bendruomenė įgyvendino projektą

2014-03-14

Buvusiame kolūkio administraciniame pastate Gilvyčiuose duris atvėrė suremontuotos bendruomenės namų patalpos. Parašius projektą ir gavus Europos Sąjungos lėšas, patalpos buvo pritaikytos bendruomenės narių poreikių tenkinimui ir sudarytos sąlygos gyventojų laisvalaikio užimtumui.

Bendruomenės vadovė Rimutė Janaitienė patalpų atidarymo šventėje neslėpė džiaugsmo, jog per du metus apleistas ir nuniokotas patalpas pavyko suremontuoti ir jos dabar atrodo labai šiuolaikiškai. Bendra projekto vertė 221567 litų. Buvo kapitališkai suremontuotos 204 kv.m. bendruomenės namų patalpos ir 82 kv.m. kultūros rūmų salė.

Skaityti toliau →

"Investicija į vaikus yra svarbiausias mūsų tautos ir valstybės išlikimo garantas"

2014-03-13

LR Seimo narės Rimos Baškienės surengtoje spaudos konferencijoje buvo pristatyta labdaros ir paramos fondo "Švieskime vaikus" veikla ir paskelbti nacionalinio vaikų literatūros konkurso laureatai.

Lietuvos kultūros mecenato Ramūno Karbauskio ir dainų autoriaus, atlikėjo Andriaus Mamontovo įsteigtas labdaros ir paramos fondas "Švieskime vaikus", kurio tikslas - reikšmingiausiais lietuvių vaikų literatūros kūriniais atnaujinti visų tipų vaikų bibliotekas, remti vaikų literatūros bibliotekėlių atsiradimą darželiuose, vaikų ligoninėse, bendruomenėse. Aktyvinti ir skatinti jaunesniojo amžiaus vaikų domėjimąsi literatūra, norą skaityti, skatinti rašytojus, poetus, dailininkus kurti knygas vaikams.

Skaityti toliau →

Kovo 11 - osios eitynės: Laisvės žygis

2014-03-11

Minint Nepriklausomybės atkūrimo dieną iškilmingas minėjimas vyko LR Seime, kilo trijų Baltijos valstybių vėliavos. Iškart po iškilmingos vėliavų pakėlimo ceremonijos Nepriklausomybės aikštėje tūkstantinė žmonių kolona nužingsniavo Gedimino prospektu Katedros link. Kartu su vilniečiais žygiavo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovai, liberalai, socialdemokratai, kitų partijų atstovai.

Skaityti toliau →

Vasario 16 - oji Kuršėnuose

2014-02-16

Lietuvos Valstybės atkūrimo diena Šiaulių rajone paminėta labai iškilmingai. Šventiniai renginiai vyko įvairiose seniūnijose. Kuršėnuose po šv. mišių Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje žmonės atėjo prie Vyčio paminklo, vėliau Vasario 16-osios renginiai vyko Šiaulių rajono kultūros centre. Susirinkusius sveikino rajono meras Algimantas Gaubas ir LR Seimo narė Rima Baškienė. Ji priminė istorijos faktus, padėkojo Šiaulių rajono savivaldybės tarybai, savivaldybės darbuotojams už tarnystę žmonėms. Seimo narė kvietė saugoti ir puoselėti kultūrą ir kalbą. Kuršėnų vietos bendruomenių tarybos sprendimu Kuršėnų miesto Metų žmogumi vienbalsiai išrinktas Ramūnas Karbauskis buvo apdovanotas Padėka ir autorių: Dalios Jokubauskienės, Vaclovo Tamošaičio ir Algirdo Liorento sukurtu specialiu prizu už paramą Kuršėnų miesto jaunimui ir bendruomenei, už galimybę lankyti "Naisių vasaros teatro" spektaklius, koncertus ir vykti į ekskursijas, už akcijos "Išsaugokime vyrus" organizavimą ir daugelį kitų kilnių darbų. Iškilmingame minėjime skambėjo Liudo Mikalausko ir Egidijaus Bavikino bei pučiamųjų seksteto "Bross Bravo" atliekami kūriniai.

Skaityti toliau →

Istorijos ir dabarties ženklai knygoje "Ir kėlėsi Lietuva..."

2014-01-23

LR Seime vykusioje buvo pristatyta nauja knygų leidyklos "Saulės delta" knyga "Ir kėlėsi Lietuva..." Knyga parengta remiantis Seime vykusių kultūros forumų, skirtų Saulės mūšio įamžinimui ir karalienės Mortos atminimui, bei kitų reikšmingų renginių medžiaga. Knygos autoriai - įžymūs mokslininkai, kultūros ir meno atstovai, visuomenės veikėjai, kurių straipsniuose atsispindi šiaurės Lietuvos regiono istorinė ir kultūrinė raida ir jos reikšmė visai Lietuvai. Knygos iniciatorius Lietuvos kultūros fondo valdybos pirmininkas Hubertas Smilgys spaudos konferencijoje atkreipė dėmesį, kad jau knygos pavadinime užkoduota esmė - "Ir kėlėsi Lietuva... " Knygoje tartum istoriniame kaleidoskope nušviečiama problematika, kuri džiugina ir slegia mūsų visuomenę, pateikiant pozityviausius Šiaulių krašto kultūrinių, bendruomeninių, tradicinių vertybių išsaugojimo ir naujų iniciatyvų puoselėjimo pavyzdžius. Spaudos konferencijoje kalbėjęs profesorius, habil. dr. Vytenis Rimkus akcentavo būtinybę neužmiršti ir skatinti regionus, nes dažnai jie lieka audringo valstybės gyvenimo paraštėse. O Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras Romualdas Ozolas spaudos konferencijoje sakė: "Ši knyga - tai žmonių žvilgsnis į Lietuvos ateitį, tai aiškių minčių knyga ir ryškus ženklas, kaip bunda ir keliasi regionai, o juk regionai ir yra tikroji Lietuva. Tai aiškiai mąstančių žmonių priesakai, kaip Lietuva turėtų keistis." Istorikai dr. Romas Batūra ir prof. dr. Arūnas Gumuliauskas akcentavo Šiaurės Lietuvos istorinių įvykių svarbą ir būtinybę keisti žmonių požiūrį į juos supančią aplinką, žinoti Lietuvos istoriją ir jos perspektyvas. Kultūros mecenatas Ramūnas Karbauskis atkreipė dėmesį, kad susitelkusi kaimo bendruomenė, turėdama tikslą ir tikėjimą, gali padaryti stebuklus, kad Lietuvos kaimas gali būti pavyzdys visai Lietuvai. Kad investicija į kultūrą ir grožį, į vaikų ugdymą ir užimtumą yra svarbi ir džiuginanti.

Skaityti toliau →

1 2 3 4 5 6 7 8


Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11