Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Naujienos

Konferencija, skirta sveikos šeimos ir vaikų sveikatos metams

2014-10-22

Konferencijoje "Sveikos šeimos ir vaikų sveikatos metai: užauginsime paliegėlius, "zombius" ar sveikus vaikus?", kurią inicijavo nevyriausybinės organizacijos, Lietuvos sveikuolių sąjunga bei asmenys, dirbantys sveikos gyvensenos puoselėjimo srityje, buvo dar kartą akcentuota, kad ligų prevencijai, visuomenės sveikatinimui mūsų valstybėje skiriamas nepakankamas dėmesys. "Sveikos visuomenės kūrimas turi tapti prioritetu mūsų valstybei, tai ne tik deklaruojant, bet ir skiriant reikiamą finansavimą", - sveikindama Sveikatos bangos dešimtmečio sąjūdžio puoselėtojo Juozas Dapšausko bei kitų nevyriausybininkų iniciatyvas kalbėjo Seimo narė Rima Baškienė.

Skaityti toliau →

Knygų kelionė per Kuršėnus

2014-10-13

Kuršėnuose 1798 žmonių "gyva" upė vinguriavo miesto gatvėmis, o ja "plaukė" knygos. Iš Šiaulių rajono Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijos į Kuršėnų Vytauto Vitkausko biblioteką. Originali, į Lietuvos rekordų knygą pretenduojanti patekti akcija "Imkit mane ir skaitykit" išjudino visą miestą, daugeliui primindama Baltijos kelią.

Į kvietimą, bibliotekai dovanoti ne senesnes nei 5 m. knygas, atsiliepė septyniolika rajono įmonių bei organizacijų, pavieniai gyventojai. Kiekviena knyga buvo pažymėta specialiu akcijos lipduku. Ir tokių knygų buvo - 650.

Skaityti toliau →

Tarptautinė konferencija "Socialinis dialogas ir derybinė galia"

2014-10-10

Tarptautinėje konferencijoje "Socialinis dialogas ir derybinė galia", vykusioje Seime, pristatyta pažangi profsąjungų judėjimo Norvegijoje patirtis. Šioje šalyje 80 proc. dirbančiųjų dalyvauja profsąjungų veikloje, kai tuo metu Lietuvoje - vos 7 proc. darbuotojų.

Konferencijoje dalyvavo Norvegijos ambasadorius Dagas M. Halvorsenas (Dag M. Halvorsen) akcentavo, kad "profsąjungų mokėjimas susikalbėti su darbdaviais ir vyriausybe yra ramstis kelyje į šalies gerovę ir sudaro galimybę pasiekti brandžių rezultatų. Tai padeda mažinti socialinę atskirtį, nedarbą (Norvegijoje šiuo metu yra tik 3 proc. bedarbių). Esant socialiniam dialogui tarp vyriausybės, darbdavių ir profsąjungų, atsiranda didesnė žmonių motyvacija dirbti, o tai sukuria geresnę finansinę situaciją".

Skaityti toliau →

Pasveikinta metų mokytoja ir visi Šiaulių rajono pedagogai

2014-10-02

Tarptautinę Mokytojų dieną Šiaulių rajono pedagogai šventė Šiaulių dramos teatre. Svarbiausiu tos dienos įvykiu tapo Šiaulių rajono Metų mokytojo nominacija. Garbingas Šiaulių rajono savivaldybės apdovanojimas ir piniginis prizas įteiktas Stasei Riškienei, Kuršėnų Pavenčių mokyklos anglų kalbos mokytojai ekspertei, vienai aktyviausių Europos Komisijos mokyklų bendradarbiavimo programos "eTwinning" ambasadorių Lietuvoje.

Skaityti toliau →

Rudens gėrybių ir džiaugsmo mugė Kuršėnuose

2014-09-27

Rudeniui prasidėjus į Kuršėnus atkeliauja Jomarkas - puiki šventė, leidžianti pasidžiaugti šiųmetiniu derliumi. Valstiečių ir žaliųjų sąjungos iniciatyva jau treti metai rengiama šventė pasipuošia rudens gėrybių muge. Savo produkciją siūlė sodininkai, daržininkai, veikia amatininkų turgelis, gyvulių paroda, skamba muzika. Vaikų džiaugsmui organizuojami įvairūs žaidimai, atrakcijos. Centrinė miesto aikštė pasipuošia gėlių kilimais, kuriuos kuria visos Šiaulių rajono seniūnijos, bendruomenės, įstaigos.

Skaityti toliau →

Baltų vienybės ugnies sąšauka

2014-09-22

1236 metų rugsėjo 22 dieną Saulės mūšyje lietuviai sutriuškino Livonijos (Kalavijuočių) ordiną ir parodė ryžtą ginti savo žemę. Tai buvo viena pirmųjų baltų genčių didžiųjų pergalių, po kurios priešiškas Livonijos ordinas sunyko. Mūšio išvakarėse buvo ugnies ženklas - vienykimės. Ugnis ant tolimo kalno - ženklas, kad esame. Ugnies uždegimas vienu metu - vienybė.

2000 metais Lietuvos ir Latvijos seimai Saulės mūšio - rugsėjo 22 dieną paskelbė Baltų vienybės diena. Ši diena tapo gera proga lietuvių ir latvių draugystei, bei bendriems renginiams.

2005 metų rugsėjo 22 dieną buvo surengta Baltų vienybės ugnies sąšauka Žemaitijoje tarp Girnikų, Šatrijos ir Sprūdės piliakalnių. Šios sąšaukos pradininkai buvo Šiaulių gamtos ir kultūros paveldo apsaugos klubas "Aukuras", Žemaičių kultūros draugija, Varnių regioninio parko direkcija.

Skaityti toliau →

Rumunijos švietimo darbuotojų delegacija lankėsi Seime

2014-09-11

Šiaulių rajono savivaldybės kvietimu Lietuvoje apsilankė 12 švietimo darbuotojų iš Rumunijos, kurie susipažino su Lietuvos švietimo sistema bei pasidalino savo patirtimi.

Rugsėjo 11 dieną LR Seime juos priėmė LR Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto narė Rima Baškienė bei šio komiteto biuro vedėjas Kęstutis Kaminskas.

Skaityti toliau →

Baltijos keliui dvidešimt penkeri!

2014-08-23

Rugpjūčio 23 dieną, Lietuva mini Baltijos kelio 25-ąsias metines - vienybės, tautinio susitelkimo, brolybės ir vilties šventę. Baltijos kelyje, kuris įtrauktas i Gineso pasaulio rekordų knygą bei į UNESCO "Pasaulio atmintis" tarptautinį registrą, kartu su 2 milijonais Lietuvos, Latvijos ir Estijos žmonių įsijungusių ir susikibusių rankomis į vieningą 620 kilometrų grandinę, buvome kartu.

Baltijos kelio 25-mečio renginiai pasklido po visą Lietuvą. Šiaulių rajono delegacija įsiliejo į Vilniuje prasidėjusį ir per visą Lietuvą bei kaimynines Baltijos šalis nusitęsusį renginį "Baltijos kelio sąšauka".

Skaityti toliau →

Ar sveikos gyvensenos skatinimas taps valstybės prioritetu?

2014-07-16

Seimo narės Rimos Baškienės iniciatyva LR Seime surengta konferencija "Ar sveikos gyvensenos skatinimas taps valstybės prioritetu mūsų valstybėje?". Konferencijoje aptarta, ką realiai gali padaryti bendrą tikslą - sveikos visuomenės kūrimą - turintys žmonės ir įvairios organizacijos. Apie galimybę Lietuvoje sukurti sveikų miestų judėjimą ir naujus sveikatinimo būdus kalbėjo Jungtinių Tautų Pasaulinės sveikatos organizacijos atstovybės Lietuvoje vadovė Ingrida Zurlytė. Pasaulyje aktyviai veikiantis sveikų miestų judėjimas kelia tikslą - priimant sprendimus, gyventojų gerovei ir sveikatai skirti prioritetinę vietą. Klaipėda jau trečius metus turi Sveiko miesto statusą ir priklauso Pasaulinės sveikatos organizacijos Europos sveikų miestų tinklui.    

Skaityti toliau →

Apginkime lietuvių kalbą

2014-07-10

Seimo parlamentinės grupės "Už ištikimybę priesaikai" nariai: Rima Baškienė, Vitalijus Gailius, Eugenijus Gentvilas, Sergejus Jovaiša, Vytautas Juozapaitis, Rytas Kupčinskas, Vytautas Antanas Matulevičius, Algirdas Vaclovas Patackas, Naglis Puteikis, Paulius Saudargas, Povilas Urbšys pakvietė visus valdančiosios koalicijos frakcijų vadovus ir narius išgirsti Lietuvos Respublikos Prezidentės J. E. Dalios Grybauskaitės žodžius, kad "lietuvių kalba negali būti politinių sandorių, sandėrių objektu" bei gerbti Lietuvos Respublikos Konstituciją ir besąlygiškai laikytis Seimo nario priesaikos.

Skaityti toliau →

1 2 3 4 5 6 7 8


Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11