Rima Baškienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Naujienos

Radviliečių susitikimas su Seimo nariais

2014-12-10

Gruodžio 10 d. Seime Algirdo Mykolo Brazausko salėje vyko susitikimas-diskusija su Radviliškio regiono profesinių sąjungų centro tarybos, vadovaujamos pirmininkės Lenos Skriptienės, atstovais ir Seimo nariais Rima Baškiene bei Algirdu Sysu.

Susitikimo metu radviliškiečiai uždavė daugybę klausimų apie Vyriausybės, darbdavių ir Profesinių sąjungų dialogo vystymo galimybes; Profesinių sąjungų įstatymą, atlyginimų ir pensijų Lietuvoje problemas, dabartinę ekonominę ir socialinę situaciją, Ukrainos įvykių įtaką ir t.t..

Skaityti toliau →

Diskusija Seime apie dvasingumo reikšmę

2014-12-10

SLR Seime įvyko Seimo narės Rimos Baškienės spaudos konferencija "Ugdymo dvasingumo kontekstas", kurioje diskutavo Lietuvos edukologijos universiteto rektorius akademikas prof. habil. dr. Algirdas Gaižutis, Vilniaus kolegijos Kraštotvarkos katedros vedėja docentė dr. Rimantė Kondratienė, Lietuvos estetikų asociacijos atstovas profesorius habil. dr. Juozas Mureika, Lietuvos edukologijos universiteto profesorius Jonas Kievišas.

Konferencijoje pristatyta J. Kievišo nauja knyga "Ugdymo dvasingumo kontekstas", kuri papildo Lietuvos edukologijos universiteto jau anksčiau išleistų kolektyvinių monografijų seriją "Dvasingumas žmogaus pasaulyje" (2009 m.) bei "Ugdymo dvasingumas" (2012 m.).

Skaityti toliau →

A. Patacko knygos pristatymas

2014-12-10

Seimo bibliotekoje vyko Lietuvos Respublikos Seimo nario, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Algirdo Patacko knygos "Litua" ir pogrindžio kultūrinių-literatūrinių leidinių "Lietuvos ateitis", "Pastogė", "ETHOS" pristatymas. A. Patacką pasveikino Mišrios Seimo narių grupės seniūnė Rima Baškienė.

Seimo narė dėkojo kolegai ne tik už didžiulę vertę turinčias knygas, bet ir už principinį A. Patacko požiūrį į lietuvių kalbos išsaugojimą, griežtą poziciją vertybiniais klausimais bei parlamentaro veiklą Seimo narių grupėje "Už ištikimybę priesaikai".

Skaityti toliau →

Konferencija "Žymiausios Lietuvos moterys istorijos tėkmėje"

2014-11-30

Lietuvos kariuomenės Kauno Įgulos karininkų ramovėje vykusi konferencija sutelkė keliasdešimt Lietuvoje veikiančių moterų organizacijų narių. Renginį organizavusi Lietuvos moterų lygos pirmininkė prof. Ona Voverienė džiaugėsi, kad 22 metus veikianti organizacija pasiekė pagrindinį savo tikslą - Lietuvos moterys politikoje gali reikštis laisvai. Tai įrodo ir paskutinės dvi kadencijos Seime, savivaldybėse. "Praėjusią kadenciją aukščiausiuose politiniuose postuose buvo 5 moterys, šią - 6. Lietuvos pavyzdys neįtikėtinas, pas mus važiuoja kolegės iš Lenkijos, kitų šalių, domisi ir sveikina. Pamenu, kaip Lietuvos moterų lygos veiklos pradžioje pas mus atvykusios britės susižavėjusios pasakodavo apie Margaret Thatcher. Dabar ir mes turime savo Thatcher - tai Dalia Grybauskaitė", - džiaugėsi prof. O. Voverienė.

Skaityti toliau →

Respublikinėje Šiaulių ligoninėje - įkurtuvių nuotaikos

2014-11-28

Duris atvėrė viešosios įstaigos Respublikinės Šiaulių ligoninės Priėmimo-skubiosios pagalbos skyrius, įsikūręs naujajame priestate. Į atidarymo iškilmes atvyko Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė, Ministro Pirmininko patarėjas sveikatai Antanas Vinkus, Seimo Šiaulių krašto bičiulių parlamentinės grupės nariai, kiti garbingi svečiai. Pranešimą susirinkusiems perskaitė Respublikinės Šiaulių ligoninės generalinis direktorius Petras Simavičius. Įvyko naujojo Priėmimo-skubiosios pagalbos skyriaus apžiūrėjimas, kur ir buvo perkirpta įkurtuvių juostelė.

Skaityti toliau →

Į bažnyčios skliautus kilo chorinės muzikos garsai

2014-11-23

Lapkričio 23 -ąją kuršėniškiai ir Kuršėnų miesto svečiai rinkosi į XV- ąjį respublikinį buvusių politinių kalinių ir tremtinių mišrių chorų festivalį, skirtą Šv. Cecilijos garbei. Daina, tarsi, sujungė Šv. Cecilijos, kuri yra laikoma Bažnytinės muzikos, vargonininkų, instrumentų gamintojų, dainininkų, muzikantų, poetų globėja. Festivalis tapo ne tik tradicija, ne tik pasididžiavimu, bet ir tremtinių vienybės išraiška.

Šiais metais, į jau XV-ąjį festivalį atvyko choras "Versmė" iš Radviliškio, vadovaujamas Laimutės Vaitiekūnienės, choras "Godos" iš Marijampolės, vadovaujamas Laimos Venclovienės, choras "Diemedis" iš Kėdainių, vadovaujamas Aušros Kazlauskienės, choras "Tremtinys" iš Tauragės, vadovaujamas Romualdo Eičo, tremtinių dainų choras iš Kalvarijos, vadovaujamas Edmanto Rėkaus ir kuršėniškių choras "Tremties varpai", vadovaujamas Jovitos Bražukienės.

Skaityti toliau →

Rajono žemdirbiai susirinko į šventę

2014-11-21

Įvyko tradiciniu tapęs renginys žemdirbiams "Dėkojame žemei". Šiaulių rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėja Emilija Rimeikienė perskaitė pranešimą, pasidžiaugė, kad padaugėjo ūkininkų ir jų jau yra 128, deklaruota 89 tūkst. ha pasėlių ploto, puikiai dirba rajono melioratoriai. Džiaugėsi gerais darbais bei visų žemę dirbančių svariu indėliu į rajono gyvenimą.

Šiaulių rajono mero Algimanto Gaubo Padėkos raštai buvo skirti: ūkininkams - Laimai Liutkuvienei, Zitai ir Steponui Pudžimiams, Snieguolei ir Petrui Dauniams; "Ginkūnų paukštyno" darbuotojams - operatoriui Rimaldui Gedeminskui ir sandėlio darbininkei Stasei Geležinienei. Specialiais prizais apdovanoti ir "Metų ūkio" nominantai: 1-osios vietos laimėtojai Audronė Asauskaitė Kerienė ir Mindaigas Keras, 2-osios vietos laimėtojai Roma ir Antanas Baliutavičiai bei Ilona ir Almantas Miežiai, užėmę 3-ąją vietą.

Skaityti toliau →

Seimo narių neįtikino premjero teiginiai, kad kainos nekyla

2014-11-18

Mišrios Seimo narių grupės nariai reaguodami į Lietuvos piliečių susirūpinimą dėl brangstančių maisto produktų ir kitų prekių į susitikimą pakvietė ministrą pirmininką Algirdą Butkevičių ir finansų ministrą Rimantą Šadžių, prašydami paaiškinti kokių veiksmų imasi LR Vyriausybė. Susitikimui pirmininkavo Mišrios Seimo narių grupės seniūnė Rima Baškienė.

Mišrios Seimo narių grupės įsitikinimu, prekių, tarp jų ir būtiniausių maisto produktų, kainos akivaizdžiai kyla, o Vyriausybė padėties nekontroliuoja. "Susidaro įspūdis, kad Vyriausybė stebi tik aritmetinį kainų perskaičiavimą į eurus. Tuo metu kainos sėkmingai keliamos. Todėl po Naujų metų, įvedus eurą, jos bus ne tik teisingai perskaičiuotos, bet ir pakeltos", - sakė Seimo narys Remigijus Ačas.

Skaityti toliau →

Kuršėnų choras "Gija" atšventė penkiasdešimtmetį

2014-11-13

Kuršėnų mišrus choras "Gija" penkiasdešimtmečio jubiliejų sutiko kultūros centre surengtoje chorinės muzikos šventėje, kurioje dalyvavo Ginkūnų mišrus choras "Šaltinis", "Vasara" iš Šiaulių, "Cantio" iš Kelmės, "Ventava" iš Kuldygos (Latvija). "Gijos" chorą 1964 m. sukūrė Jonas Kievišas. Jo pradėtą darbą sėkmingai tęsė Stasys Žalalis ir koncertmeisterės Vitalija Burkė ir Birutė Jarošienė. Vadovaujant S. Žalaliui, respublikinėse mišrių chorų apžiūrose, konkursuose buvo pelnytos pirmosios vietos. Nuo 2010 m. "Gijos" chorui vadovauja Tatjana Kot, talkina Jovita Bražukienė. "Gija" nuo susikūrimo nėra praleidusi nė vienos Dainų šventės Vilniuje. Dalyvavo šimtuose koncertų, dešimtyse festivalių ir konkursų.

Dažna viešnia kultūros renginiuose LR Seimo narė Rima Baškienė Chorui "Gija" įteikė LR Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto padėkos raštą.

Skaityti toliau →

Jubiliejai pakvietė į Žarėnų kaimo mokyklą

2014-10-24

100. 95. 25. tokiais skaičiais papuošta Šiaulių rajono Žarėnų mokyklos salė pasitiko šventės dalyvius - esamus ir buvusius mokytojus, mokinius, jų tėvus, svečius. Mokyklos bendruomenė minėjo tris ypatingas sukaktis: 100 metų švietėjiškos veiklos Žarėnų krašte, 95-erių metų pradžios mokyklos bei 25-erių metų Žarėnų mokyklos gimtadienį.

Pasveikinti susirinkusiųjų atvyko LR Seimo narė Rima Baškienė, Šiaulių rajono meras Algimantas Gaubas, savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vyr. specialistė Elena Leparskienė, Šakynos seniūnas Artūras Žilinskas, Šakynos klebonas Jordanas Urbonas ir kt.

Skaityti toliau →

1 2 3 4 5 6 7 8


Nuorodos

341 įstatymų projektas →
310 pasiūlymai įstatymams →
Spaudos konferencijų archyvas →

Kontaktai

Kabinetas Seime: III-319
Kabineto Seime telefonas: (85)2396654

Mobilus telefonas: 869842173
Elektroninis paštas: rima.baskiene@lrs.lt

Biuras Šiauliuose: Vilniaus g. 263-110
Biuras Kuršėnuose: J. Basanavičiaus g. 5-11